Joe Biden, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda (BMGK) açıklamalarda bulundu. Rusya- Ukrayna savaşı ile ilgili konuşan Biden, Moskova yönetimini hedef aldı.

Biden, "Barışın önündeki tek engel Rusya. Savaşı Rusya başlattı bitmesini de istemiyorlar. ABD ise bu savaşın sona ermesini istiyor. Rusya tek başına bu savaşın sonunu getirmeli. Rusya derhal Ukrayna'nın işgaline son vermeli." ifadelerini kullandı.

“İsrail'in soykırımını örtbas etmek için antisemitizm suçlamaları kullanılıyor” “İsrail'in soykırımını örtbas etmek için antisemitizm suçlamaları kullanılıyor”

Biden, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Ukrayna'da yaptıkları korkunç hareketlerin sonucu ödemeyeceklerini düşünüyor. ABD'nin söyleyeceği şey şu: Bu toplantıya üye olan herkes şunu bilmeli, güvenli hissetmeliler. ABD'nin temel prensiplerinden biri bu. Şimdi bu saldırıya karşı birlikte karşı çıkmalıyız ki yarın da bunlar yaşanmasın. Bu yüzden ABD müttefiklerimizle birlikte egemenliklerini ve bölgelerini korurken onlarla birlikte olmaya devam edecek. Bu sadece Ukrayna'nın geleceğine yatırım değil, her ülkenin geleceğine yatırım.