Türkiye'de Kemalist ideolojinin pompaladığı ve laik yalakası Ak Parti'nin beslediği ahlaksızlık, toplumu uçuruma götürüyor. Laik düzeni korumak için bir kalkan görevi gören iktidar, toplumda artan boşanmalara, cinayete, tecavüze ve türlü sapkınlıklara çare aramıyor, göz yumuyor, hakiki bir yaptırımda bulunmuyor. 

Aşağıda sıraladığımız haberler toplumun içler acısı halini gözler önüne seriyor. Suçu yok etmekten ziyade suçluyu yakalamak üzere kurulan sistem suçun artmasından başka bir işe yaramıyor. Her gün bilmem şu kadar suçlunun yakalanmasını büyük bir başarı olarak gören Bakanlar, geride bıraktıkları gözü yaşlı aileleri ise hiç umursamıyor.

Toplumun dört bir tarafını saran ve gittikçe midemizi bulandıran 100 yıllık bu kokuşmuş Kemalizm'in cenazesi kaldırılmadan bu milletin yüzü gülmeyecek. 

-Osmaniye’de oturan Osman Nuri Keskin, dün kendi otomobiliyle geldiği Eskişehir’de Tarım İl Müdürlüğü’nde ziraat mühendisi olan kızı Merve Karabaş ve torunu Ata Alp Karabaş’ı Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi’ndeki evlerinden çıktıkları sırada tabancayla vurarak öldürdü.

-Kahramanmaraş merkezli depremde Adana'da yıkılan ve 42 kişinin yaşamını yitirdiği Ekim Apartmanı davasına ilişkin tutuklu bulunan müteahhitlerden Cem Akkaya, duruşmada, müteahhit olmadığını, apartmanın inşaatına malzeme alımı yapmadığını belirterek, "Apartmanı inşa eden kooperatifin üyesiyim. Bina zaten kooperatif usulü inşa edilen bir binadır" ifadelerini kullandı.

-Bursa'nın Osmangazi ilçesinde kızı ile boşanma aşamasındaki damadı Kadir Morkoç'u öldüren kanser hastası Mehmet Ali Sakin (65), Bursa Şehir Hastanesi'nden gelen rapor doğrultusunda, ilk duruşmada tahliye edildi. Mahkemede ifade veren Sinem Morkoç, sürekli eşinin şiddetine uğradığını belirtti.

-Aksaray'da katıldıkları bir düğünde eski nişanlısı Melike Arıbaş'ı (15) öldürüp, babası Doğanay Arıbaş'ı (44) yaralayan ve davetlilerin üzerine ateş açan Muhammet Kılıç (24), ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 72 hapis cezasına çarptırıldı


-Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan ve algılama sorunu olan B.A. adlı kadının mesai arkadaşları tarafından tecavüze uğrayıp hamile kaldığı öne sürüldü.

Trump'ın mitinginde ateş açıldı Trump'ın mitinginde ateş açıldı

-Şanlıurfa'daki bir barınaktan kuduz köpekleri alıp Ankara'ya getiren ve bu köpekler üzerinden para toplayan Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü tutuklandı. İddiaya göre hayvanları sakatlayarak para toplayan Özgünlü'nün 9 dairesi, 2 deposu olduğu ve yüz estetiği için 1 milyon TL'yi aşkın harcama yaptığı ortaya çıktı. "Hayvansever" imajı altında başıboş köpekler üzerinden büyük rant dönüyor. 

-Balıkesir'in Manyas ilçesinde gece evine dönerken başıboş köpeğin saldırısına uğrayan kişi kollarından yaralandı. Talihsiz adamın bileği kırılırken hastaneye kaldırıldı

-İzmir'in Narlıdere ilçesinde 14 yaşındaki erkek çocuğu M.B.'ye tecavüz ettikleri suçlamasıyla gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı. Korkunç olayı öğrenen mağdur çocuğun annesi N.Ç. (32), şüphelilerden H.A. ile M.N.'nin evini ateşe verdi. Gözaltına alınan anne N.Ç., ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.