İşgalci İsrail ordusunun, 7 Ekim’den bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yaptığı katliam ve dün geceki saldırı dünyanın dört bir yanında tepkiyle karşılandı.

Dünya sokaklara döküldü. İşte dünyadaki tepkiler:

Paris'te Filistin'e destek gösterisi

Fransa'nın başkenti Paris'in Châtelet bölgesinde yapılan gösteride "Gazze, Paris yanınızda”, sloganları atıldı. Gösteriye yüzlerce kişi katıldı.

İngiltere'de yüz binlerce kişi Gazze için yine sokaklarda İngiltere'de yüz binlerce kişi Gazze için yine sokaklarda

Malezya'dan Filistin'e destek

Malezya'da binlerce kişi, Siyonist İsrail'in katliamını protesto etti.

İsrail, Mostar'da protesto edildi

Bosna Hersek'in Mostar şehrinde toplanan binlerce kişi, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Hollanda'da Filistin’e destek gösterisi

Hollanda'nın Rotterdam kentindeki tren garı önünde toplanan bir grup, Filistin'e destek gösterisi düzenledi.

Endonezya'dan Filistin'e destek

Endonezya'nın başkenti Cakarta'da Gazze'ye yönelik saldırıya karşı ve Filistin'e destek için bir milyonluk yürüyüş...

Kırgızistan'da büyük yürüyüş

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Gorki meydanında toplanan yüzlerce kişi, ellerinde pankart ve Filistin bayraklarıyla Filistin'e destek gösterisi düzenledi.

Hindistan'da büyük yürüyüş

Hindistan'ın güneyindeki Kerala eyaletinde Gazze'ye yönelik saldırıya karşı Müslüman Birliği Partisi tarafından düzenlenen büyük yürüyüş gerçekleşti.

Londra sokaklarda

İngiltere'nin başkenti Londra'da 100 binden fazla kişi İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırılarına son verilmesi ve ateşkes çağrısıyla protesto gösterisi yapıyor.

Büyük İstanbul Mitingi

Türkiye bugün Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek ‘Büyük Filistin Mitingi'nde buluşacak. Mitinge Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, Lübnan ve Libya'nın liderleri de davet edildi. Başkan Erdoğan'ın Cumhur İttifakı liderleri ile birlikte katılacağı büyük buluşma 15.00'te başlayacak. Dünyanın dikkati İsrail'in Gazze'deki katliamlarına çekilecek.

Musk'tan Gazze kararı

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, bölgeye internet sağlayan Starlink uydularının Gazze'de tanınmış uluslararası kuruluşlar için aktif hale getirileceğini açıkladı.

Batı Şeria sokaklarda

Binlerce Filistinli, İsrail'in bölgeye yönelik askeri saldırısı sırasında Gazze Şeridi'ne destek gösterisi olarak Cumartesi günü erken saatlerde işgal altındaki Batı Şeria'daki sokaklarda dua etti.