İzmir Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı birimde kurdukları masalevlerinde küçük çocuklara cinsiyetsiz kitaplık hazırlayıp LGBT aşılıyorlar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bastırdığı kitaplarla çocuk atölyelerinde çocuklara cinsiyetsizlik eğitimi veriyor.

Yaşları küçük çocuklara cinsiyetsiz kitaplık hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kütüphane şartlarında ‘Kahramanın cinsiyet çeşitliliğine yer vermek, çocuk edebiyatında kız ve oğlan çocuklar için hazırlanan cinsiyet ayrımcılığını pekiştiren ve kız çocuklar için prenses olmayı öğütleyen tek tip kitaplardan uzak durmak’ maddeleri yer alıyor. KAOS GL’nin çocuklar için önerdiği tüm LGBT kitaplar İzmir Büyükşehir çocuk birimleri tarafından öneriliyor, kütüphanelere ekleniyor.

Eşcinsel kitaplar okutuluyor

LGBT’nin ‘Kızlar ve oğlanlar istediği gibi olsun diye’ sloganıyla üzerinde turuncu kız kıyafeti olan erkek çocuğu görselli kitapla birlikte LGBT’nin argümanı ‘toplumsal cinsiyet eşitliği’ni empoze eden eşcinsel kitapları bünyesinde toplayan ve ebeveynlere tavsiye eden İzmir Büyükşehir Belediyesi bu kadar da olmaz dedirtti. Belediyelerin kurduğu masalevlerinde kaç çocuğun bu sapkın kitaplarla zehirlendiği ise meçhul. ‘Cinsiyetçi olmayan bir kitaplık için 12 çocuk kitabı’ görseli hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk biriminde 3 yaş ve üstü tüm çocuklara uygun olarak lanse ediliyor. Sassa Buregren’in Küçük Feminist’in Kitabı’nı küçük dimağlara ne maksatla yerleştirmeye çalıştığı belli olmayan birimin kitap sloganı ise; ‘Bu kitaplar sayesinde farklı prensesleri ve prensleri tanırken gerçek hayat hikayelerinin sizlere ne denli rehber olacağını fark edecek ve yeni bir bakış açısı kazanacaksınız’ şeklinde.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin övdüğü ve eşcinsel bir çocuk olan Moris’in hikayesinin anlatıldığı “Morris Micklewhite ve Turuncu Elbise” adlı sapkın kitap, İBB’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nda da satıldığı ortaya çıktı.

Kitap, ABD Kütüphaneler Birliği’nin Gökkuşağı Listesi’nde yer alıyor ve çocuklarda eşcinselliği normalleştiriyor.