Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, söz konusu kişiyle ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı.

‘Yer6' adlı sosyal medya hesabında paylaşılan video içeriğinde Allah Resûlü ilgili kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler sebebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan, paylaşımın yapılmasının ardından derhal 16 Haziran 2024 tarihinde resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli Diamond Tema'nın yurt dışında olması sebebiyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır. İslam dini ve sevgili Peygamberimizle ilgili kullanılan tahrik edici, çirkin ve provokatif ifadeler asla kabul edilemez. Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir"

Allah Resûlü’ne hakaret ettikten sonra hakkında soruşturma başlatılan Diamond Tema adlı kişi, sosyal medyada tepki görmesinin ardından şunları söyledi:

Libya'nın Tunus sınırı yakınlarında hükümet güçleri ile milisler arasında çatışma çıktı Libya'nın Tunus sınırı yakınlarında hükümet güçleri ile milisler arasında çatışma çıktı

"Herkes benim hapse atılmamı istiyorken, ters kelepçeli fotoğraflarım olsun istemiyorum. O yüzden şu anda Türkiye'ye gelmeyeceğim. 4-5 ay sonra Türkiye'ye gelirim, olay soğumuş olur."

Müslüman Anadolu ahalisinin tepkisini bir nebze olsun dindirmek için bu ve bunun gibi İslâm düşmanlarının haklarında işlem yapmak zorunda kalan mevcut hükümet, böyle tiplere yol verirken müslüman ahalinin karşısında önce kendi samimiyetini sorgulamalı! Milleti salak yerine koymaya kimsenin hakkı yok!