7 aydır Türkiye'den İsrail'e ticari gemiler giderken, Müslümanların tepkilerini bertaraf etmek için de "Bu mallar Filistinli halka da gidiyor" diyerek aklama yarışına girdiler. Fakat Filistinli halk salça istemiyor, İsrail'e giden gemilerin durdurulmasını istiyor.

Maduro: Hitler döneminden bu yana en büyük soykırım! Maduro: Hitler döneminden bu yana en büyük soykırım!

Terörist İsrail'e giden ticari gemiler hakkında Mescid-i Aksa Muhafızlarından Musa Hicazi ile konuşan gazeteci Mehmet Toprak, bu meseleye değindi.

İşte Mehmet Toprak'ın yazısı:

Mescid-i Aksa Muhafızlarından Musa Hicazi ile Türkiye’den İsrail’e giden ticaret gemilerini konuştum.

Gelen gıda ürünlerinin Yahudi ve Müslümanlara ulaştığını söylemekle birlikte Gazze açlıkla kıvranırken marketlerde Türk mallarını görmek istemiyoruz dedi.

Bizler zaten yokluğa alışkın olan bir halkız. Daha azıyla yetinerek hayata tutunabiliyoruz.

Türkiye ticareti keserse buradaki birçok ürünün fiyatı artacak. Mesela şu an 7 Şikel olan domatesin kilosu 20 şikele çıkacak.

Yahudiler bizim aksimize rahatlığına ve zenginliğine çok düşkün bir millettir. Hayat şartları pahalandığı anda Netanyahu üzerinde baskı kuracaklar. Bu da Gazze’ye yönelik saldırıların azalmasına hatta durmasına zemin hazırlayacak diyor.

Doğu Kudüs’teki Müslümanlara inşaat yapma ruhsatı verilmediğinden dolayı çelik ve çimentoya zaten ihtiyaçlarının olmadığını, Batı Şeria’da ise inşaatların durma noktasına geldiğini söylüyor. Peki bunlar nerede kullanılıyor dediğimde ise Yahudilerin inşaatlarında ve silah yapımında kullanıldığını söylüyor.

Ezcümle Türkiye’den İsrail'e giden gemiler hem devletimizin algısını zedeliyor hem de Filistinliler nezdinde itibarımızı sarsıyor. Bir an önce bu gemilerin durdurulması lazım.