Fransız BFMTV kanalının İçişleri Bakanlığına dayandırdığı habere göre, tüm gece devam eden protestolarda kamusal alanda 871 nokta kundaklandı, 577 araba yakıldı ve 74 bina hasar gördü.

Paris Emniyet Müdürü Laurent Nunez, Nael'in polis kurşunuyla öldürülmesinin ardından patlak veren gösterilerde sarı yeleklilerin de görüldüğünü belirterek şimdilik OHAL uygulanması gerekmediğini ifade etti.

Nunez, L'Hay-les-Rose Belediye Başkanı Vincent Jeanbrun'ın evinin yanan bir otomobille hedef alınmasıyla gösterilerde "bir dönüm noktasının aşıldığı" değerlendirmesini yaparak Jeanbrun'ın yakın korumaya alınacağını duyurdu.

Öte yandan, Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter'da yaptığı açıklamada, gece evi yanan araçla hedef alınan Belediye Başkanı Jeanbrun ve ailesine desteğini ifade etti.

Politico: ABD İsrail’e saldırılarını sonlandırması için süre verdi Politico: ABD İsrail’e saldırılarını sonlandırması için süre verdi

Darmanin, Jeanbrun ve ailesinin, "alçak ve korkunç bir saldırının kurbanı" olduğunu belirterek olayla ilgili "cinayete teşebbüs" gerekçesiyle açılan soruşturmayı anımsattı.

Fransız Bakan Darmanin, "Bu olayların failleri, yaptıkları iğrenç eylemlerin hesabını verecektir." ifadelerini kullandı.

Darmanin, Fransa Başbakanı Elisabeth Borne ve Fransa Ekolojik Dönüşüm Bakanı Christophe Bechu, L'Hay-les-Rose kentinde Jeanbrun'la bir araya geldi.

Borne, Jeanbrun'a "Hepimiz olanlar karşısında şoke olduk" diyerek, hükümetin kendisini desteklediğini belirtti.

Başbakan Borne, hiçbir belediye başkanının bu tür durumlarda yalnız bırakmayacaklarını söyledi.