Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında son 24 saatte 201 Filistinlinin öldüğünü , 368 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

7 Ekim'den bu yana süren saldırılarda şehit olanların sayısının 20 bin 258'e çıktığı, yaralananların ise 53 bin 688'e yükseldiği kaydedildi.

İsrail, Cibalya Mülteci Kampı, Refah ve Han Yunus kentlerini bombaladı

Han Yunus kentine düzenlenen saldırılarda en az 6 kişi hayatını kaybetti, bazı kişiler de yaralandı. Ölenlerin cenazeleri ve yaralılar kentteki Nasır Hastanesi'ne nakledildi.

Ben Gvir, Yahudilere daha fazla silah dağıtılması çağrısında bulundu Ben Gvir, Yahudilere daha fazla silah dağıtılması çağrısında bulundu

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin orta kesimlerindeki Nusayrat Mülteci Kampı'nda Filistinlilerin evlerini bombalaması sonucu ölen ve yaralananlar oldu.

İsrail'in, Gazze'nin kuzeyinde Cibalya Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırılarda ise çoğu çocuk en az 9 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenler arasında anne ve 5 kız çocuğunun bulunduğu öğrenildi.

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine düzenlediği saldırılarda da biri çocuk en az 3 kişi öldü. Saldırıda yaralananlar da oldu.