Erdoğan'nın konuya dair açıklamaları şu şekilde: 

"ER YA DA GEÇ FİLİSTİNLİLER EVLERİNE DÖNECEK"

Filistin topraklarında kitlesel katliam ilk 1918'de Osmanlı'nın çekilmesiyle başladı. Filistinliler göç etmek zorunda kaldı. Milyonlarca Filistinli bölge ülkelere gitti. Kalanların durumu gidenlerden daha kötüydü. İsrail devleti kuruldu, işgal ve soykırım politikaları artık bir devlet politikası olarak sürdürüldü. Bu Nekbe gününde tüm Filistinli kardeşlerimize selamlarımı gönderiyorum. Er ya da geç Filistinliler evlerine dönecekler.

Erdgn Grp

Hamas'tan, "İsrail'e bahane verdiler" suçlamasına cevap Hamas'tan, "İsrail'e bahane verdiler" suçlamasına cevap

"BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ"

Gazze soykırımının hesabını sormadan dünya temiz kalamaz. Kimse bizden sözümüzü yumuşatmamızı beklemesin. Bunlar cani olduğu kadar küstahlar, barbar oldukları kadar şımarıklar. Açlıkla, susuzlukla insanları öldürdüler. İnsanları güya güvenli bölgelere yönlendirdiler, oraları bombaladılar. Annelere evlatlarının parçalarını topladılar. Hitler bile Holokost'u yaparken bu kadar aleni yapmadı, cüretkar değildi. Bunlar o kadar pervasız ki; kameralar önünde canlı yayınlarda doktorları, çocukları, kundaktaki bebekleri katlettiler. Bundan kaçamayacaklar. İnşallah dünyada bunun hesabını verecek, cezasını çekecekler. Uluslararası mahkemeyi baskı altına almaya çalışıyorlar. Güya dünyaya meydan okuyorlar. Nesin sen ya? Orada ufak kağıt makinesinin içinde onu parçalamak suretiyle bu işten kurtulacağınızı mı düşünüyorsunuz? Bedelini ödeyeceksiniz.

"HAMAS'IN YANINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Hem kendi toprakları için savaşan hem de Anadolu'yu savunan Hamas'ın yanında durmaya devam edeceğiz. İsrail durdurulmazsa gözünü Anadolu'ya dikecek.

Tayyip Erdoğan olarak tek başıma kalsam da mazlumların hakkını savunmaya devam edeceğim. Korkaklar Zafer Anıtı dikemez. Yarım asrı bulan siyasi hayatımızda korkanlarda, sinenlerden, zoru görünce kaçanlardan olmadık. Gün oldu vesayetçilere meydan okuduk, eli kanlı terör örgütlerine meydan okuduk. FETÖ'cü alçaklara meydan okuduk. Vatanımıza, istikbalimize kim kastetmeye kalkışırsa bundan sonra da dimdik durmaya devam edeceğiz.

Gazze'de katiller hukuk önünde hesap verinceye kadar Filistin halkına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Kimileri Filistin'den getirilenlerin Türkiye'de tedavi olmasından rahatsız olmuşlar. İstediği kadar ortalığı ayağa kaldırsınlar... Bunlar merhamet kavramını bilmezler.

Bu vesileyle bir kez daha Filistin'e selamlarımızı gönderiyoruz."