Siyonist teröristler "tünel birimi" kuruyor

Terörist İsrail ordusunun Filistin'in Batı Şeria bölgesinde açılan yeraltı tünellerinin konumunu belirlemek için yeni bir askeri birim oluşturduğu iddia edildi.

Nur Şems Mülteci Kampında çatışma Nur Şems Mülteci Kampında çatışma

İsrailli haber sitesi Ynet'ten edinilen habere göre, IDF Merkez Komutanlığı Batı Şeria bölgesindeki tünellerin konumunu tespit etmek için özel bir askeri birim kuruyor. Oluşturulan ekipte askeri ve sivil uzmanlar yer aldığı belirtildi. Birimin, Şaron Ovası'ndaki Bat Hefer kentinde kazı sesleri duyulmasının ardından kurulduğu aktarıldı.

Bat Hefer'de yaşayan İsrailliler, yetkililerle iletişime geçerek evlerinin altından kürek sesleri duyduğuna yönelik ihbarda bulunmuştu.

Belediye, ihbarlarla ilgili 5 ayrı inceleme yaptıktan sonra herhangi bir tünele ya da kazı çalışmasına rastlamadığını açıklamıştı.

Yeni birimin, tünel kazma çalışmalarına dair ihbarları daha detaylı değerlendirebilmek amacıyla saha operasyonları düzenleyeceği belirtildi.

Kaç kişilik bir ekip oluşturduğu ve birimin ne tür yetkilere sahip olacağına dair başka bilgi paylaşılmadı.

Öte yandan, Hamas referanslı kaynaklardan edinilen bilgiye göre Kassam Tugayları, tünellerden gelecek saldırılara karşı uzun zamandır hazırlıklı olarak siyonistleri avlamak için bekliyor.