Hamas'tan yapılan açıklamaya göre, Heniyye, Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt ile Arap ülkelerinin liderlerine bir mesaj yolladı.

Hamas Siyasi Büro Başkanı, mesajında, "Arap ülkelerimizi, halkımızın işgale direnme haklarını, özgürlük ve bağımsızlık hakkını koruyan kararlar almaya ve Gazze Şeridi'ndeki halkımızı desteklemek için bütçe ayırmaya çağırıyoruz." ifadesini kullandı.

"1948'den bu yana Siyonist işgal liderlerinin ağır ihlal ve saldırılarıyla karşı karşıya" olduklarına dikkati çeken Heniyye, İsrail'in yerinden etme, kutsal mekanlara saldırı, öldürme gibi eylemlerini hatırlattı.

Heniyye, Hamas'ın defalarca İsrail işgalini caydırma çağrısı yaptığını belirterek, "Hamas, uluslararası hukukun tüm kurallarını çiğneyen bu ihlallerin durdurulması için tüm tarafları İsrail’e acil baskı yapmaya çağırdı." ifadelerine yer verdi.

İsrail saldırılarına karşı Arap ve Müslüman ülkelerinin Filistin'in yanında olmasını isteyen Heniyye, Filistin halkına yönelik destek ve dayanışma için acil eylem çağrısı yaptı.

Heniyye, "(İsrail) Ordusunun askeri çatışmada başarısızlığa uğramasının ve direniş saldırıları karşısında çökmesinin ardından düşman en korkunç katliamları yapmaya devam ediyor. Masumların evlerini, ibadethaneleri hedef alıyor, çocukları, kadınları ve yaşlıları öldürüyor." açıklamasında bulundu.