Tunus'ta düzenlenen Mağrib Maşrik Forumu’na katılmak üzere bu ülkede bulunan Hamas yöneticilerinden Ebu Zuhri, basın toplantısı düzenledi.

Kudüs şehidi Hasan Saklanan’ın naaşı hala kayıp Kudüs şehidi Hasan Saklanan’ın naaşı hala kayıp

İsrail, Filistin halkına yönelik saldırılarını durdurmayı kabul etmediği müddetçe herhangi bir anlaşma imzalamayı düşünmediklerini belirten Ebu Zuhri, "İşgalci direnişin koşullarını kabul etmediği ve Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurmadığı sürece elimizdeki esirler gün ışığı göremeyecek. Bizim belirlediğimiz şartlara göre işgalcinin elinde olan Filistinli esirlerin serbest kalmaları da yapılacak anlaşmalarda müzakere edilecek." dedi.

Ateşkes anlaşmasını İsrail’in engellediğine tüm dünyanın şahit olduğunu vurgulayan Ebu Zuhri, “Direniş güçleri arabulucuların sunduğu anlaşmayı kabul etmesine rağmen işgalci İsrail, Gazze Şeridi’ndeki Refah kentine saldırarak anlaşmayı kabul etmediğini gösterdi. Refah’a yönelik saldırılar direniş gruplarını yıldıramayacak. Amerikan yönetiminin de pozisyonlarını yeniden değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyoruz.”  diye konuştu.