Cizre İlçe Müftülüğüne bağlı Hz. Hatice Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursu öğrencisi Hatice Yıldırım, üç ayda hafızlık eğitimini tamamladı.

Daha önce ablasının 59 gün gibi kısa bir sürede hafızlığını bitirdiğini belirten Yıldırım, "Bu kısa sürede azim ve gayretle, her gün bıkmadan ve usanmadan derslerimi verdim ve şimdi hafızlığımı bitirdiğim için Rabbime şükrediyorum. Bu süreçte bana her türlü desteği sunan Kurs Yönetici Hediye Eroğlu ve Ders Hocası Zehra Kerkeser’e teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

Kur’an Kursu Öğreticisi Zehra Kerkeser, öğrencisinin her sabah erken saatlerde ders verip hemen sonrasında diğer dersini yapmaya başladığını, çiğ sayfalarını genelde on dakikada yapıp her gün istisnasız has sayfalarının tekrarını yaptığını, bir günde en az üç ders yaptığını sonuç olarak üç ay gibi kısa bir sürede hafızlığını tamamladığını ve bir hoca olarak çok mutlu olduğunu belirti.

Hafize Yıldırım'ı tebrik ederek hediye takdiminde bulunan İlçe Müftüsü Süleyman Baran ise "Öğrencilerin azmi, gayreti, isteği neticesinde her şeyin elde edileceği unutulmamalıdır. Ayrıca bu gibi öğrencilerimizin diğer öğrencilere örnek olacağını ümit ediyor ve yetiştiren hocalarının teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.