Hüda Par Genel İdare Kurulu Üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, Ergani Kaymakamlığı tarafından düzenlenen konserlere karşı tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “dindar nesil yetiştirme sözü”ne atıfta bulunarak, belediyelerin gençleri dinden ve ahlaktan uzaklaştırmak için festivaller düzenlediğini, israfa sebep olduklarını belirtti.

Tanrıkulu, ayrıca ekonomik sıkıntıların dorukta olduğu bir dönemde, milyonlarca dar gelirli ve sabit gelirli vatandaşın zam almadığını, ancak halkın parasının kültür ve medeniyet değerleriyle barışık olmayan etkinliklere harcandığını ifade etti. Bu nedenle, düzenlenen festivalin iptal edilmesi gerektiğini ve yapılan masrafların fakirlere dağıtılması gerektiğini söyledi.

Desinler toplumu Desinler toplumu

Şeyhmus Tanrıkulu: "Sn. Cumhurbaşkanı, dindar nesil yetiştireceğiz, diyordu ama belediyeler gençleri dinden uzaklaştırmak için festivaller düzenliyor. Ekonomik sıkıntının pik yaptığı bir zamanda milyonlarca dar gelirliye zam yok ama halkın parasını halkın medeniyet değerleriyle barışık olmayanlara akıtıyorlar. Bu festival iptal edilmeli ve masrafı fakirlere dağıtılmalı." dedi.