İsrail’in yarım asırdır Filistin’i işgaline, sivil katliamına ses çıkarmayan Yahudi destekçisi yardakçılar, Filistinli mücahitlerin başlatmış olduğu 'Aksa Tufanı' operasyonuna karşı bir anda "merhamet abidesi" kesildi.

Kemalist ideolojinin gereği olarak Filistin düşmanlığı yapan Yahudi seviciler, Hamas'ın hamlesini "katliam" olarak niteledi.

İşte o ihanet listesi:

Jahrein:
"Terörist hamas’ın İsrail’de sivil yerleşkelere roketle saldırdığı bir sabah. Yüzlerce ölünün olduğu söyleniyor. Kanlı bir sabah. İsrail’in yanındayız."

Erk Acarer:

Yine bir dinci barbarlığına tanık oluyoruz. Hamas’ın yaptıklarının bedelini Filistin halkına ödetecekler. İşgal kapıda, İran’a uzanacak derin etkiler ve domino taşları etkisi olacak. Yeni bir ‘İkiz kuleler çılgınlığı’ bu. Dünyanın en güçlü istihbaratlarından MOSSAD’ın bunca sızmayı görememesi akıl dışı! 

İlhami Işık:

Lanet olsun ya Böyle savaş mı olur Yamyamlık bu Bunların inandığı din ile benim inandığım aynı değil.

Bircan Yıldırım:

İsrail ve Filistin görüntüleri mide bulandırıcı, vahşet, kan, gözyaşı ne ararsan var. Tarihe biraz bakın bakalım İsrail-Filistin bugün neden bunları yaşıyor diye. Savaş gerekli olmadıkça cinayettir.

Con Sinov

Ordu demek silahlı insanlar demek değildir. Ordunun karakteri olur. Haysiyeti olur. Disiplini olur. Ruhu olur. Yapacağı şeyler olur. Ve asla yapmayacağı şeyler olur. Bu görüntüler, bunların da ordu olmadığını gösteriyor.

Oğuzhan Atsız

Gazze'den İsrail'deki bir hastaneye son 24 saatte 40 yaralı asker nakledildi Gazze'den İsrail'deki bir hastaneye son 24 saatte 40 yaralı asker nakledildi

İsrail’in Ortaçağ barbarlığına karşı atacağı her adımı destekliyorum.

Enver Aysever:

Davanız ne olursa olsun, geçmişte ne yaşanmış olursa olsun masum insanlara yapılanlar kabul edilemez. Savaş tam da bu. Çok ama çok üzgünüm.

Fatih Altaylı:

Hamas İsrail e terör olarak nitelendirilebilecek bir saldırı yaptı. Niye şimdi. Niye böylesine vahşice. Bu saldırı kimin işine yarayacak. İlk akla gelen sorular.

Sevilay Yılman:

“En kötü barış en haklı savaştan bile iyidir” sözü yine önümüzde. #filistin Halkının yıllardır süren haklı mücadelesi bugün Hamas tarafından başlatılan saldırıda yaşananlar dolayısıyla maalesef gölgeleniyor. Servis edilen şu ve benzeri görüntüler dünya kamuoyunda İsrail’in haklı ve mağdur olarak algılanmasına sebep oluyor. Filistin Halkı bu barbarlığa izin vermemeli! Silahlar, roketler sivillere doğrultulmamalı! Ne olursa olsun siviller hedef alınmamalı!

Ümit Doğan:

Bizim Neo-Osmanlıcıların, Osmanlı'ya ihanet eden Filistin sevgisini ben anlamıyorum. Anlayan varsa bana açıklasın.

FIRAT (@yalcin_yak)

Tekbirlerle kadın, çoluk çocuk katletmek nasıl bir alçaklıktır. İki yıldır Ukranya ve Rusya filli olarak savaşıyor hiç böyle bir vahşet gördünüz mü.? ( Kassam Tugayı, esir aldığı İsrailli bir kadın )

Ekran görüntüsü 2023-10-07 195048

Aykırı:

Hamas’ın yoldan geçen sivil araçlara rastgele ateş açtığı görüntüler.

:

Nevşin Mengü:

Hamas militanları İsrail’e sızdı. İsrail’in Gazze sınırındaki Sderot kentine giren militanlar gelen görüntülere göre sivil, asker gördükleri herkese ateş açtı. Hamas kaynakları 100den fazla İsrail’liyi Öldürdüklerini duyuruyor.

Tuğrul Selmanoğlu:

Eli arkadan bağlı bir Kadını döve döve öldürüp, sonra soyup başında Allahuekber diye nara atarak bedenini teşhir edeceksin. Islam'a Ariel Şaron böyle bir zarar veremedi... "Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim" diyen Resûlullaha s.a.v ihanetdir bu. Yazıklar olsun!

Zafer Partisi Samandağ Kurucu İlçe Başkanı Suphi Yıldız

"Hamaslı teröristler İsrail’li bir kadına tecavüz edip, esir almışlar. Etrafında kalabalığın bir kadının bu halde olmasına nasıl sevindiğine bakın lütfen! Kendileri gibi Müslüman olmayan herkesin bu muameleye layık olduğunu düşünen bir zihniyet."

Ekran görüntüsü 2023-10-07 190948

Solcu Gazete, Yahudi anne ve çocuğunu koruma altına alan Hamas askerlerini ‘İsrail askeri’ olarak yayınladı.

Solcu gazete: İsrailli Asker: "Örtün, örtün, çocuğu var. Merak etmeyin size kimse dokunamaz."