İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, küresel LGBT dayatmasının İngiliz Parlamentosu'nda İşçi Partisi tarafından temsil edildiğini belirtti. Cinsiyetsizleştirme politikalarını eleştiren Sunak, "Erkek erkektir, kadın da kadın" dedi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Muhafazakâr Parti konferansında LGBT dayatmasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Sunak şunları söyledi:

"Ebeveynlerin çocuklarına okulda cinsel ilişkiler hakkında ne öğretildiğini bilmeleri tartışmalı bir konu olmamalı, hastalar da hastanelerde kadınlardan mı yoksa erkeklerden mi bahsedildiğini bilmelidir. Ve insanların istedikleri cinsiyette olabileceklerine inandırılmamalıyız. Olamazlar, bir erkek erkektir ve bir kadın da kadındır. Bu sadece sağduyu.”

Genç nesillerin yozlaştırılmasına da karşı çıktığını söyleyen Sunak, sigara satışıyla ilgili de konuştu. İngiltere'ye dünyanın en sert sigara karşıtı kurallarından bazılarını kazandıracak planları olduğunu belirten Sunak, "Bugün 14 yaşında olan bir çocuğa asla yasal olarak sigara satılmayacak" dedi. Sunak, sigara karşıtı planı kapsamında sigara içme yaşının her yıl bir yıl yükseltileceğini, böylece daha genç bir neslin "sigarasız" büyüyebileceğini ve ülke sağlığının iyileştirilebileceğini söyledi.

Elon Musk: İlan vermesinler, s*ktir olup gitsinler Elon Musk: İlan vermesinler, s*ktir olup gitsinler

Sunak'ın önerilerinin yasalaştığı takdirde İngiltere, Avrupa'da gençlere sigara satışını yasaklayan ilk ülke olacak.