El Meyadin televizyonu, Cuma sabahı ateşkes başlamadan saatler önce İsrail'e ait bir kargo gemisinin vurulduğunu duyurdu.

Haberini özel kaynaklara dayandıran El Meyadin, kargo gemisinin Hint Okyanusu'nun kuzeyinde, Umman Denizi'nde hedef alındığını bildirdi.

Saldırının ardından geminin alev aldığı belirtilen haberde, İsrailli yetkililerin açıklamasında yer alan bir detaya vurgu yapıldı. Resmi televizyon KAN'a konuşan yetkililer saldırıyı doğrulamadı ancak televizyon geminin bir kamikaze drone tarafından vurulduğunu kaydetti.

Modern dünyanın ahvali: 1 milyardan fazla insan obez Modern dünyanın ahvali: 1 milyardan fazla insan obez

AP DOĞRULADI

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı ise, İsrailli bir milyardere ait kargo gemisinin silahlı insansız hava aracı tarafından vurulduğunu doğruladı. ABD'li bir savunma yetkilisinin verdiği bilgiyi paylaşan AP, geminin adının CMA CGM Symi olduğunu da aktardı.

TAKİP SİSTEMİ ÜÇ GÜNDÜR KAPALIYDI

Adının açıklanmaması kaydıyla AP'ye konuşan ABD'li yetkili, Washington'ın durumu yakından takip ettiğini ifade etti.AP, deniz trafiği verilerine göre geminin Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinden Salı günü ayrıldığını ve o zamandan bu yana takip sisteminin kapalı olduğunu yazdı.