Harel, İsrail gazetesi Haaretz'de konuyla ilgili bir makale kaleme aldı.

Boycat uygulaması Filistin'e destek sağlamaya devam ediyor Boycat uygulaması Filistin'e destek sağlamaya devam ediyor

Hamas'ın Gazze kentinin kontrolünü kaybetmiş olabileceğini ancak İsrail ordusunun da hala burada kontrolü ele geçiremediğini yazan Harel, "Savaştan daha sinir bozucu bir şey varsa o da kış savaşıdır." ifadesini kullandı.

Ordunun karşılaştığı zorlukların hava şartlarıyla sınırlı olmadığını, karada geçen 2 buçuk haftadan sonra askerlerin çeşitli zorluklarla karşılaşabileceğini anlatan Harel, "Komutanlar, başta tanksavar füzeleri ve patlayıcı yerleştirilmiş evler olmak üzere bir dizi potansiyel tehditten endişe duyuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Nüfusun yoğun olduğu şehir merkezinde, çok katlı binalardan ateş edilme ihtimaline karşı da "korunmaya ihtiyaç olduğunu" savunan İsrailli uzman, ordunun tünellere yoğunlaştığını belirtti.

Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar'ın esir değişimi konusu dahil hala "karar komutasında" olduğunu kaydeden Harel, "İsrail kaynakları, Sinvar'ı, Filistin tarafında esir takası anlaşmasına varılıp varılmayacağına karar verecek tek kişi olarak tanımlıyor." notunu düştü.