Kassam Tugayları: Gazze ve Han Yunus'ta İsrail ordusuna ait tankları hedef aldık Kassam Tugayları: Gazze ve Han Yunus'ta İsrail ordusuna ait tankları hedef aldık

Yeni bir kamuoyu yoklaması, İsraillilerin çoğunun İsrailli rehineler dönene kadar Gazze'ye yardımların tamamen durdurulmasından yana olduğunu ortaya koydu.

İsrailli yayın kuruluşu News12 tarafından yaptırılan ankette katılımcılara Gazze'de tutulan esirler İsrail'e iade edilene kadar Gazze'ye insani yardımın durdurulup durdurulmaması gerektiği soruldu.

Middle East Eye'ın haberine göre katılımcıların yüzde 72'si yardımların durdurulması gerektiğini, yüzde 21'i durdurulmaması gerektiğini belirtti. Yüzde 7'lik bir kesim "bilmiyorum" yanıtını verdi.

Ankette İsrail'in Gazze'ye yönelik savaşıyla ilgili de bazı sorular soruldu.

45 günlük ateşkes ve esir takasına dair plana yüzde 35'lik bir kesim destek verirken, yüzde 50'lik bir kesim bu fikre karşı olduğunu söyledi.

Gazze Şeridi'nde Yahudi yerleşimleri kurulması önerisine ise halkın yüzde 51'i karşı çıkarken, yüzde 38'i bunu desteklediğini ifade etti. Netanyahu bloğu seçmenlerinin yüzde 66'sı bu fikri destekledi.