Gazze Şeridi’nde İsrail terörüne direniş 32'nci haftasına girerken, ciddi zorluk ve imkansızlıklar içerisinde mukavemet eden Kassam Tugayları, savunduğu Filistin halkıyla aynı kaderi paylaşıyor.

Siyonist saldırılara karşı yüreğini mermilere siper edip şehadete koşan Kassam mücahidleri, yer altı tünellerinde varlığını sürdürerek 7 aydır İsrail terörüne havadan, karadan ve denizden karşı koyuyor. Mücahidler, gıda ve tıbbi yardımların İsrail tarafından engellendiği Gazze Şeridi’nde beslenme açısından ciddi risklerle karşı karşıya olduğu halde İsrail umduğunu bulamadı.

Kıtlık riskinin bulunduğu Gazze Şeridi’nde mücahidler, Filistinli sivillerle birlikte açlık ve yoklukla imtihan oluyor. Kassam savaşçılarının günde yalnızca 7 hurma tüketerek beslenme ihtiyacını karşıladığı biliniyor.

Gazze’deki Filistin direnişinin öncüsü Kassam Tugayları’nda zorlu şartların yansıması Ebu Ubeyde üzerinden görüntülere yansıyor.

BEDEN ZAYIF İMAN GÜÇLÜ

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, savaşın seyrine ilişkin Ekim 2023’ten bu yana gerçekleştirdiği askerî bildirilerle kamera karşısına geçiyor. Sözleri bütün dünyada yankılanan ve Aksa Tufanı savaşının sembolleri arasında yer alan Ebu Ubeyde’nin 7 ayda ciddi kilo kaybı yaşadığı görüntülere yansıyor.

Haber 7’nin haberine göre; savaşın 200’üncü günü dolayısıyla gerçekleştirdiği konuşmasında bedenindeki değişim net olarak görülen Ebu Ubeyde, 24 gün sonra yeniden kamera karşısına geçti. Savaşın 32’nci haftası dolayısıyla “224’üncü gün” konuşması yapan Ebu Ubeyde’deki kilo kaybının arttığı gözlemlendi.

Belagat, talakat ve fesahat yönünden ümmete sembol olan Ebu Ubeyde'nin güçlü hitabetini sürdüren cesur sözleri ise Kassam mücahidlerinin keskin mermileriyle aynı tesiri oluşturmayı sürdürdü.

Ebu Ubeyde'nin Ekim 2023, Nisan 2024 ve Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirdiği 3 farklı konuşmasındaki görüntüsü şöyle:

2 milyon Müslüman hacı oldu 2 milyon Müslüman hacı oldu

Ebu Ubeyde'nin Hali

GAZZE’DE ALLAH’IN VAADİ MÜŞAHHASLAŞIYOR

Ebu Ubeyde, “Uzun bir yıpratma mücadelesine hazırız” ifadesini kullandığı askerî bildirisinde, Kassam Mücahidlerinin son 10 günde tanklar, tankerler ve buldozerler dahil olmak üzere 100 farklı İsrail askerî aracını hedef aldıklarını doğruladı.

Ebu Ubeyde, “Bir süper güce dayatılsaydı aylar önce çökecek olan açlık, yıkım, cinayet ve suç savaşına rağmen mücahitlerimiz ve direnişimiz ve onun arkasında büyük ve cömert bir halk var. Allah’ın gücü ve desteğiyle her yerden düşmanın karşısına çıkıp askerlerine ölümcül darbeler vuruyor, her atışında ve darbesinde Yüce Allah’ın sözlerini somutlaştırıyoruz.” dedi.

İSRAİL’İN TEK BULDUKLARI HAYAL KIRIKLIĞI

Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde, mücahidlerin; titreyen, bocalayan, suç teşkil eden bir güçle karşı karşıya olduklarını ve onları parçalanmış olarak geri verdiklerini belirtti. İsrail ordusunun hayal kırıklığından başka bir şey bulamadığını ve daha fazla ölüm, yaralanma ve saflarındaki fizikî psikolojik engellilerden başka bir şey elde etmediklerini vurguladı. Kıyaslanamaz güç farkına ve Amerikan yönetiminin aralıksız silah sevkiyatına rağmen İsrail’in fazla askeri karışıklıktan başka bir sonuca varamadığını dillendirdi.

SÜPER GÜÇ OLDUĞUMUZDAN DEĞİL, BURANIN SAHİBİ OLDUĞUMUZDAN

Konuşmasında Ebu Ubeyde, şunu vurguladı:

“Ve biz halkımıza yönelik saldırıyı durdurma konusundaki tüm kararlılığımıza rağmen düşmanı uzun bir yıpratma savaşına ve onu, hayatta kalmasının veya Gazze’nin herhangi bir yerine girmesinin kaçınılmaz olacağı bir bataklığa sürüklemeye hazırız. Onun askerlerini öldürmekten, subaylarını avlamaktan başka bir şey elde edemeyiz. Bu bizim süper güç olmamızdan değil, bizim buranın insanı ve gökyüzüyle, havasıyla, deniziyle, hakkının sahibi olmamızdandır.”