İzzeddin el-Kassam Tugayları bugün yaptığı açıklamada, İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri ile iş birliği yaparak Refah Sınır Kapısı’nın Filistin tarafında konuşlu İsrail güçlerini ağır havan mermileriyle vurmayı başardığını duyurdu.

Telegram üzerinden yapılan açıklamada, “El-Kassam mücahitleri, Kudüs Seriyyeleri mücahitleriyle birlikte Refah Sınır Kapısı’ndaki düşman mevzilerini ağır kalibreli havan mermileriyle vurmayı başardı” ifadeleri yer aldı.

Kassam Tugayları dün (pazar) de, Refah Sınır Kapısı’ndaki İsrail askerlerini ve zırhlı araçlarını havan mermileriyle vurduğunu bildirmişti.

Söz konusu saldırı, İsrail ordusunun Salı günü askeri bir operasyonun parçası olarak Refah Sınır Kapısı’nın Filistin tarafını ele geçirmesinden bu yana sınır kapısında konuşlu İsrail güçlerinin hedef alındığı bildirilen ilk saldırı oldu.

Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada imha edilen askeri araçlar ve İsrailli teröristlere dair ayrıntılı bilgiler de paylaşıldı:

* Gazze'nin Zeytun mahallesinin güneyinde 8. Cadde'de konuşlanan düşman kuvvetlerine ağır kalibreli havan toplarıyla saldırılar gerçekleştirildi

* Kassam Tugayları ve Kudüs Seriyyelerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda, Zeytun mahallesinin güneyindeki 10. Cadde'de yoğunlaşan düşman kuvvetlerine ağır kalibreli havan toplarıyla saldırılar gerçekleştirildi.

* Gazze'nin kuzeyindeki Cibalia mülteci kampının doğusunda siyonist işgalcilere ait 1 Merkva Tankını, üzerine havadan drone ile atılan tanksavar füzesiyle patlatılarak imha edildi.

* Cibelya Kampı'nın doğusunda terörist İsrail’e ait ikinci Merkva Tankını Yasin 105 füzesiyle vurularak imha edildi. Operasyonda tank alev aldı, tankın içindeki işgalci askerler ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildi.

* Gazze'nin kuzeyinde Cibelya Kampı'nın doğusundaki düşman kuvvetlerine ait mevzileri havan toplarıyla vuruldu.

* Gazze'nin kuzeyindeki Cibelya mülteci kampının doğusundaki Riyad El Salihin Camii çevresinde siyonist işgalcilere ait 2 tank, Yasin 105 füzesiyle patlatılarak imha edildi.

* Gazze'nin kuzeyindeki Cibelya mülteci kampının doğusundaki El Mabhuh mevkii yakınlarına giren düşman kuvvetlerine havan toplarıyla saldırılar gerçekleştirildi.

* Gazze'nin kuzeyinde Cibelya mülteci kampının doğusundaki El Mabhuh mevkii yakınlarında siyonist işgalcilere ait beşinci tank, Yasin 105 füzesiyle patlatılarak imha edildi. Saldırı sonrası tank alev topuna döndü.

* Siyonist işgalcilerin Cibelya kampının doğusunda sivillere yönelik gerçekleştirdiği katliamlara misilleme olarak İsrail'in işgali altında bulunan Askalan'a füze saldırıları gerçekleştirildi.

* Gazze'nin kuzeyindeki Cebeliye şehrinin doğusuna giren siyonist işgalcilere ait altıncı Merkava tankı, Yasin 105 füzesiyle vurularak imha edildi.

* Gazze'nin kuzeyinde Cibelya şehrinin doğusunda senkronize gerçekleştirilen bir operasyonda, işgal ordusu özel harekât birliğine bağlı bir grup işgalci askere EYP bombayla saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonrası işgalcilere ait zırhlı personel taşıyıcı TBG füzesiyle patlatarak imha edildi. Operasyonda çok sayıda işgalci asker ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildi.

* Siyonist İsrail'in sivillere yönelik katliamlara misilleme olarak işgal altındaki Sderot şehrini füze saldırıları gerçekleştirildi.

* Gazze'nin kuzeyindeki Cibelya kampının doğusunda siyonist işgalcilere ait yedinci Merkava tankı Yasin 105 füzesiyle patlatılarak imha edildi.

* Gazze'nin kuzeyindeki Cibelya şehrinin doğusundaki Mazaya Salonu yakınında işgalcilere ait sekizinci Merkava 4 tankı Yasin 105 Füzesiyle vurarak imha edildi.

* Gazze'nin kuzeyinde Cibelya kampının doğusundaki El Mabhuh mevkii yakınında işgalcilere ait dokuzuncu Merkava tankı, Yasin 105 füzesiyle hedef alındı. Saldırı sonrası bölgede bulunan işgalci askerler, mücahidler tarafından daha önceden bombalı tuzak kurulan bir eve sığındılar. İşgalcilerin pusu kurulan eve girmesiyle ev içindeki işgalci askerlerle beraber havaya uçuruldu. Operasyonda çok sayıda işgalci asker ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildi.

* Cibelya Kampı'nın doğusundaki Mazaya Salonu yakınında siyonist işgalcilerin mevzilendiği bir eve 2 adet TBG füzesiyle saldırı gerçekleştirildi. Operasyonda çok sayıda işgalci asker ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildi.

* Cibelya Kampı'nın doğusundaki El Mabhuh mevkiinde konuşlanan düşman askerlerine ve askeri araçlarına yönelik ağır kalibreli havan toplarıyla saldırı gerçekleştirildi.

*  Gazze'nin güneyindeki Refah sınır kapısına giren düşman askerlerine ve askeri araçlarına iki farklı salvo şeklinde havan toplarıyla saldırılar gerçekleştirildi.

* Gazze'nin güneyindeki Refah sınır kapısının doğusundaki düşman birliklerine ve askeri araçlarına ağır kalibreli havan toplarıyla saldırılar gerçekleştirildi.

* Siyonist işgalcilere ait 9 Tank imha edildi.

* Siyonist İşgalcilere ait 1 ZPT imha edildi.

Ebu Ubeyde'den İsrailli esirlerle ilgili açıklama Ebu Ubeyde'den İsrailli esirlerle ilgili açıklama

* Siyonist İşgalcilerin sığındığı 2 ev havaya uçuruldu.

* Siyonist İşgalcilere ve askeri araçlarına yönelik havan toplarıyla yoğun saldırılar gerçekleştirildi.

* Siyonist İsrail'in işgali altında bulunan Askalan'a ve Sderot'a füze saldırıları gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda işgalci asker ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirildi.