Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ahmed Fehmi, yaptığı açıklamada, Sisi ile Netanyahu’nun telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Görüşmede, "cumartesi günü Mısır-İsrail sınırında meydana gelen ve sınır güvenlik güçlerinin ölümüne yol açan silahlı saldırının" ele alındığı belirtildi.

Sisi ve Netanyahu'nun "olayın tüm yönlerinin ortaya çıkarılması için tam koordinasyonun önemi, tarafların ikili ilişkiler bağlamında çalışma ve koordinasyonu sürdürme kararlılığını" teyit ettiği aktarıldı.

İki liderin "adil ve kapsamlı barışın gerçekleşmesi ile bölgede istikrarın korunmasına yönelik çabaların sürdürülmesi gerektiğini" kaydettiği ifade edildi.

“İsrail'in soykırımını örtbas etmek için antisemitizm suçlamaları kullanılıyor” “İsrail'in soykırımını örtbas etmek için antisemitizm suçlamaları kullanılıyor”

İsrail Başbakanlık Ofisi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada ise Sisi'nin "Mısır sınırında meydana gelen olayla ilgili taziyelerini ilettiği, Netanyahu'nun da Sisi'ye olayla ilgili kapsamlı ve ortak bir soruşturma yürütülmesinden dolayı teşekkür ettiği" paylaşıldı.