Şarku’l Avsat’ın Arap Dünyası Haber Ajansı’ndan (AWP) aktardığı habere göre, ‘162. Tümen ve Nahal Tugayı, Gazze Şeridi'ni ikiye bölen ve İsrail'in Gazze sakinlerinin güneyden kuzeye dönüşünü de engellediği insani koridor güzergâhında kaldı.’

Konuyla ilgili olarak İsrail Ordu Sözcüsü bugün yaptığı açıklamada ordunun bir tabur hariç tüm kara kuvvetlerini Gazze Şeridi'nin güneyinden çektiğini söyledi. İsrail ordusu henüz daha fazla ayrıntı vermedi.

Kassam Tugayları'ndan Aşkelon'a roket saldırısı Kassam Tugayları'ndan Aşkelon'a roket saldırısı

İsrail Ordusu tarafından yapılan açıklamada, “Bugün, 7 Nisan Pazar günü, İsrail ordusunun 98’inci Komando Tümeni Han Yunus'taki görevini tamamladı ve dinlenmek ve gelecekteki operasyonlara hazırlanmak üzere Gazze Şeridi'nden ayrıldı” ifadesi yer aldı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA, şafak vakti İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus ve Refah'a yönelik hava ve topçu saldırılarında çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirdi.

Han Yunus'taki saldırıların kentin doğusundaki ez-Zine ve Beni Suheyla bölgelerini hedef aldığı ve çok sayıda ölü ve yaralıya yol açtığı belirtildi.

Şarkul Avsat