Dakika dakika İsrail ile Filistin arasında yaşananlar:

08:40 İsrail ordusunun Gazze'de Nusayrat Mülteci Kampı'nda sivillerin sığındığı Birleşmiş Millerler okuluna düzenlediği saldırıda ölenlerin sayısı 39'a yükseldi

06:19 İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı'nda Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı'na (UNRWA) ait yerinden edilenlerin barındığı bir okula düzenlediği saldırı sonucu ilk belirlemelere göre 27 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.

05:25 Filistin Devlet Başkanlığı, Kudüs'ün işgalinin 57. yılında Doğu Kudüs'teki Şam Kapısı'nda yapılan bayrak yürüyüşünü uluslararası hukukun ihlali olarak değerlendirerek, bunun şehrin gerçekliğini değiştirmeyeceğini bildirdi.

04:31 Gazze Şeridi'nin orta kesiminde ayakta kalan tek hastane olan Aksa Şehitleri Hastanesi yönetimi, jeneratörlerden birinin arızalandığını ve bunun da onlarca yaralı, hasta ve prematüre bebeğin ölümüne yol açabilecek bir "insani felaketin" ortaya çıkmasına neden olabileceğini duyurdu.

04:17 Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Gazze'de 10 çocuktan 9'unun ciddi gıda kıtlığıyla mücadele ettiğini, yetersiz beslenmenin hayati tehlike riskini artırdığını bildirdi.

04:09 Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Suudi Arabistan, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini ve Doğu Kudüs'teki provokatif "bayrak yürüyüşünü" kınadı.

02:09 İtalya'da önceki dönem milletvekillerinden Stefano Apuzzo, Milano kentinin katedrali Duomo'nun terasına çıkarak ön cephesine büyük bir Filistin bayrağı astı.

00:53 Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze konusunda önemli çabalar sarf ettiğini belirterek, "Şu anda Gazze'de olanlar savaşa benzemiyor, bu sivil nüfusun tümden yok edilmesine benziyor." dedi.

00:47 Hamas, İsrail Meclisinin Kudüs'te diplomatik misyonların açılmasını engellemeyi öngören yasa tasarısının onaylanmasını "Siyonist misilleme" olarak değerlendirdi.

00:07 İsrail Savaş Kabinesi, ABD Başkanı Joe Biden'ın birkaç gün önce açıkladığı ateşkes önerisiyle ilgili Hamas'tan bir yanıt gelinceye kadar Katar'a müzakere heyetinin gönderilmesini erteleme kararı aldı.

Yahudiler, Nusayrat Mülteci Kampı'nı ve sivillerin barındığı okulu vurdu

Terörist Yahudi ordusunun Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı'nda Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı'na (UNRWA) ait bir okula düzenlediği saldırı sonucu en az 39 kişi şehit oldu ve çok sayıda kişi yaralandı. Gazze'deki hükümetin medya ofisinin Telegram hesabından yapılan açıklamada, saldırının onlarca yerinden edilmiş insanın barındığı bir okulda gerçekleştiği belirtildi. Saldırı sonucu ölenlerin cenazeleri Aksa Şehitleri Hastanesi'ne taşınırken, kapasitesinin üç katı yaralıyla dolan hastaneye ölü ve yaralıların getirilmesi devam ediyor.

Gazze hükümeti, İsrail'in bu saldırıyı "soykırım" olarak nitelendirerek kınadı ve Amerika'nın İsrail'e verdiği askeri destek nedeniyle de suçladı. ABD'nin, İsrail'in saldırılarını devam ettirmek için silah ve askeri destek sağladığı belirtiliyor.

İşgalci Yahudiler, ABD’ye ait mühimmatlarla soykırım yapıyor

Terörist Yahudiler, 7 Ekim 2023’ten bu yana Gazze Şeridi’ni abluka altında tutmaya devam ediyor. Terörist Yahudiler, Gazze’nin her yerinde ayrı bir katliam yapıyor. Büyük bir insani krizin yaşandığı bölgede, ABD işgalcilere destek sağlıyor. İsrail’in geçtiğimiz aylarda çekildiği Gazze Şeridi’nin Han Yunus kentindeki operasyonlarında ABD yapımı bombalar kullandı. Han Yunus’ta binaların enkazları arasında ABD yapımı kullanılmış mühimmat kalıntıları görüntülendi. Öte yandan, geçtiğimiz aylarda ABD’nin İsrail’e füze ve roket sistemlerine ilişkin 5,2 milyar dolarlık yardımı onaylanmıştı. Ayrıca, Siyonistlerin Gazze'ye yönelik saldırıları sırasında ABD işgalcilere 2,4 milyar dolar tahsis etmişti.

Aşağılık Yahudiler, gözaltına aldığı çocukların kıyafetlerini çıkartmaya zorladı

Gazze'nin Han Yunus kentindeki Karara kasabasına giren Siyonist İsrail askerleri, bazı Filistinlileri göz altına alırken Filistinli çocukları da kıyafetlerini çıkartmaya zorladı. Deyr Belah'taki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne gelen çocuklar, İsrail askerlerinden gördükleri kötü muameleyi anlattı.

Terörist Yahudiler Kudüs sokaklarını işgal etti

İşgal altındaki Kudüs'e polis korumasında baskın yapan terörist Yahudiler, Kudüs'ü işgal etmelerinin yıldönümünde provokatif "bayrak yürüyüşü" düzenledi. İşgalciler ellerinde İsrail bayraklarıyla ırkçı marşlar söyleyerek tehdit ettikleri gazetecilerin çalışmasını da engelledi.

Baskın düzenleyen terörist Yahudiler, Harem-i Şerif'in içinde talmudik ayinler yaptı.

Terörist Yahudiler Kudüs Sokaklarını Işgal Etti4

Terörist Yahudiler, 1967'de İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgal etmesi dolayısıyla İbrani takvimine göre her yıl provokatif "bayrak yürüyüşü" düzenliyor. Bu seneki yürüyüşte 3 binden fazla personel görevlendirdiği duyurulmuştu.

Terörist Yahudiler Kudüs Sokaklarını Işgal Etti5

Yahudi polisi, yürüyüş süresince Filistinlilerin yaşadığı bölgeleri yaya ve araç trafiğine kapatıyor. İsrail bayraklarıyla ırkçı marşlar söyleyerek yürüyen terörist Yahudilerin Filistinlilere, dükkanlarına, evlerine, araçlarına saldırdığı olaylar yaşanıyor.

"Tüm devletleri İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu özel günü ilan etmiş olan Birleşmiş Milletler'i, Gazzeli masum çocukların aylardır bombalarla katledilmesine karşı artık somut bir adım atmaya, dünya 5’ten büyüktür anlayışıyla harekete geçmeye davet ediyorum. Tüm devletleri, Gazzeli çocuklarla birlikte insanlığın onurunu, haysiyetini de korumaya, kontrolden çıkan İsrail barbarlığına karşı açık bir tavır koymaya çağırıyorum." ifadelerini kullandı.

Erdoğan Grup Topl

Kassam, siyonist komuta merkezini havan toplarıyla bombaladı Kassam, siyonist komuta merkezini havan toplarıyla bombaladı

Türkiye olarak Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, garip varsa; çocuklar nerede öldürülüyor, nerede açlıkla, yoklukla sınanıyorsa ellerini uzatmaya devam edeceklerini kaydeden Erdoğan, daha adil bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla canla başla çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Kassam mücahitleri işgalcileri havan toplarıyla avladı

Kassam mücahitleri, 8 aydır Gazze’de katliam yapan işgalci İsrail ordusuna karşı destansı mücadelesini sürdürüyor. Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, yeni bir video paylaştı. Söz konusu görüntülerde, es Sabra Mahallesi’nin güneyindeki Üniversite Koleji yakınlarına giren işgalcilerin havan toplarıyla hedef alındığı anlar yer aldı.

Fransız parlamentosunda sosyalist miletvekilleri kıyafetlerinin renkleriyle Filistin bayrağı oluşturdu

Fransanın sosyalist LFI partisinden milletvekilleri giydikleri kıyafetlerinin renklerini Filistin bayrağının renginden seçerek Filistin bayrağı oluşturdu. Geçen hafta LFI milletvekili Sebastien Delogu oturumda Filistin bayrağı açtığı için 15 gün uzaklaştırma cezası almıştı.