ABD eski başkanı Donald Trump, Georgia'daki Fulton İlçe Hapishanesine yoğun güvenlik önlemleri altında geldi. Hakkındaki suçlamalar nedeniyle nisan ayından bu yana 4. kez gözaltına alınan Trump'ın parmak izi alındı. Ayrıca Trumo'un sabıka fotoğrafı da çekildi.

200 BİN DOLAR ÖDEDİ SERBEST KALDI

Donald Trump, dava kapsamında 200 bin dolar olarak belirlenen kefalet bedelini ödeyerek 20 dakika içerisinde hapishaneden ayrıldı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın hapishanede çekilen sabıka fotoğrafı geride kalan dikkat çeken ayrıntılardan biri oldu.

Trump'ın 20 dakikalık cezaevi macerası! Tarihe geçerek geride bu fotoğrafı bıraktı
Donald Trump'ın sabıka fotoğrafı

Trump'a aralarında "bir kamu görevlisinin yeminini bozmaya teşvik", "yalan beyanda bulunmak için komplo kurma" ve "eyaletin yolsuzluk ve şantajla mücadele ile ilgili kanunu ihlal etme" başlıklarının da bulunduğu 13 suç isnat edilmişti.

 TRUMP'TAN İLK AÇIKLAMA

Özel uçağına binmeden önce basına açıklamada bulunan Trump, seçim sonuçlarına karşı çıktığını ve buna hakkı olduğunu belirtti.

Trump, "Bu davalar adaletle dalga geçiyor. Hiçbir hatamız yok, yanlış hiçbir şey yapmadım. Bunu da herkes biliyor ve çok büyük destek var." dedi.

"Davaları açanlar esasen seçimlere müdahale ediyor." açıklamasında bulunan Trump, hileli olduğunu düşündüğü seçimleri eleştirme hakkı olduğunu tekrar dile getirdi.

TRUMP TWITTER'A DA DÖNDÜ

Eski ABD Başkanı Donald Trump, eski adı Twitter olan X sosyal medya platformuna da geri döndü.

En son 8 Ocak 2021'de paylaşım yaptığı sosyal medya platformuma geri dönen Trump, ilk paylaşımında, dün (24 Ağustos) akşam saatlerinde Georgia'daki Fulton İlçe Hapishanesi'nde çekilen sabıka fotoğrafına yer verdi.

Dünya genelinde İsrail'in saldırıları protesto edilmeye devam ediyor Dünya genelinde İsrail'in saldırıları protesto edilmeye devam ediyor

Trump, sabıka fotoğrafını, "Seçimlere müdahale. Asla teslim olmayın!" notuyla ve bağış toplama sayfasına yönlendiren internet sitesinin linkiyle paylaştı.