Ukrayna, 22 Eylül Cuma günü Sivastopol kentindeki Karadeniz Filosu'nun karargah binasını hedef almış ve İngiliz menşeli çok sayıda Storm Shadow seyir füzesi kullanmıştı. Bunun üzerine sosyal medya ve haber sitelerinde Rus amiralin öldüğü haberleri yayılmıştı. Rus Karadeniz Filosu Komutanı Amiral Viktor Sokolov ise bugün Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu tarafından düzenlenen toplantıda görüldü. Sokolov'un sağlık olarak bir problemi olmadığı da ekranlara yansıdı.

Kanada'dan Gazze'ye 16,2 milyon dolarlık insani yardım Kanada'dan Gazze'ye 16,2 milyon dolarlık insani yardım

Rusya Savunma Bakanlığı, 22 Eylül'deki saldırıda altı kişinin yaralandığını, bir kişiden haber alınamadığını ve karargâhın tarihi binasının hasar gördüğünü açıkladı. Kiev rejimi ise saldırıda onlarca asker ve subayın öldüğünü ve 100'den fazla kişinin yararlandığı iddia etmişti.

soyguputin

ABD keşif güçlerinin saldırıdan iki gün önce karargâhın yakınlarındaki bölgede görülmesi, Rus ve ABD'li askeri uzmanların saldırıda NATO'nun parmağı olmasından şüphelenmesine sebep olmuştu.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, eylülde Ukrayna ordusuna ait aralarında Amerikan Bradley piyade aracı, Amerikan M777 topçu sistemi, Alman Leopard tankı, İngiliz Challenger tankının da bulunduğu 2 bin 700'den fazla silah ve askeri teçhizatı yok ettiklerini bildirdi.