Halk TV’de İrfan Değirmenci’nin sunduğu Halk Meydanı programına katılan Kemalist Ümit Özdağ, geçen sene yapmış olduğu terbiyesizliği anlattı.

Özdağ, Bak olayı sana çok net anlatayım bütün kamuoyuna Afyonkarahisar'dayız Büyük Taarruz'un 100. yıl dönümü ve arkadaşlar dediler ki cumaya gidecek miyiz, gideriz normalde. Dedim ki arkadaşlar bugün bu cuma beni götürmeyin Çünkü eminim ki Atatürk'e dua etmeyecek . Bir arkadaşımız aynen şöyle dedi o kadar bilmem ne olamazlar. Dedim emin olmayın öyle bir Atatürk düşmanlığı var ki bu Diyanet İşleri Başkanlığı’nda. Hadi inşallah yanılıyorumdur diye gittim. O camiyi 100 sene önce Atatürk kurtardı Yunan çizmesinden Yunan işgalinden kurtardı ve Atatürk'e bir Fatiha okumadan kapattığını görünce ben de kılıcımla düzelttim tamam. Bugün olsa bugün de yaparım. Anladın sen kılıçla düzeltmenin ne olduğunu. Video Büyük Taarruz’un 101. Yılı bugün sosyal medyada gündem oldu." dedi.

Atatürkçü Ümit Özdağ, ibadetini yapmak istiyorsa Anıtkabir'e gidebilir. Dilediği gibi tapınabilir, dilediği gibi Türkçe fatihasını da okuyabilir.