Gazeteci Erem Şentürk, canlı yayında katıldığı bir programda, Müslüman Anadolu'nun tepesinde Demokles'in kılıcı gibi duran ve son 5 yılda 30 binden fazla Müslümanın soruşturma geçirdiği ve neredeyse çoğunun cezaevine düştüğü zulüm kanunu 5816'yı absürt örnekler vererek savundu. 

Şentürk, şunları söyledi:

"Bana sorsan kaldırılsın hayır derim. Bu ülkede Vahhabi çete terörist var mı? Var. Selefi terörist çete var mı? Var. Bu ülkede İrancı çete terörist var mı? Var. Bu ülkede FETÖ’cü çete terörist var mı? Var. Bu ülkede PKK’lı çete terörist var mı? Var. Bu ülkeyi yangın yerine çevirirler. Ortalık Atatürk büstlerine baltayla saldıran, küfür eden, hakaret eden sapık teröristlerle dolar. Sonra sen tam böyle bir dünyada bence böyle bir şeye ihtiyaç var mı Türkiye’de? Bu ülkeyi yakarlar. Sonra ne olur, MOSSAD’ı, CIA’sı elini oğuşturarak gelir, Atatürk adına onu vurur, İslam adına da bir tane Atatürkçü vurur. Bir daha düşünün, gerçekten kalksın mı 5816?"

Erem Şentürk, 2015 yılında da sosyal medya hesabından "Diktatör kimdir biliyor musun hafız? Kendisine diktatör diyemeyelim diye hakkında koruma kanunu çıkartılandır" demişti.

Şentürk yine sosyal medya hesabından 2019 yılında, "Kemalizm, 5816 kalkanı arkasından tecavüz dahil her türlü saldırıyla geliyor Koskoca bir millet bu sapkın azınlığa karşı kanun zoruyla mecbur ediliyoruz" demişti.

Yine 2018 yılında Şentürk, gazetesinin çalışanı olan bir kişinin 5816 sayılı yasayı ihlalden dolayı 1 yıl 3 ay hapse çarptırıldığını duyurmuş ve sevincini “Arkadaşımız adına gururluyuz” diyerek ifade etmişti.

Seni ne değiştirdi Şentürk?

Soralım Erem Şentürk'e, 6 senede sizi ne değiştirdi de 5816 sayılı zulüm kanununu savunur hale geldiniz? Veya 5816 sayılı kanunu kullanarak İslam'a ve Müslümanlara ağza alınmayacak çirkin sözleri söyleyebilecek kadar ileri giden Kemalistler sizin gözünüzde, bahsettiğiniz örneklerden daha mı tehlikesiz?

Baran Dergisi