Gazze Şeridi'nde yaşayan 12 yaşındaki rapçi MC Abdul, Gazze'deki enkaz alanlarının önünde seslendirdiği şarkısının sözleri ile Filistin halkının yaşadıklarını dünyaya duyurmaya çalıştı.

MC Abdul o şarkıda şunları anlattı:

"Çok yorgunum. Dün gece uyuyamadım. Uyusam da rüyalarımda bomba seslerini duyuyorum. Tam bir kabus. Nasıl bu kadar kötü olabiliyorlar? Çocukları ve masum insanları öldürüyorlar. Nereden geleceğini bilmeden bombaları bekliyoruz. Odamın bir köşesine sığınıp küçük kardeşimi korumaya çalışıyorum. Bina çılgın gibi sallanırken... Ama hiçbir şey ezilenlerin iradesinden güçlü değil.

12 yıllık ömrümde 4.savaş. Artık uyuşmuş durumdayım. Hayır, korku hissetmiyorum. Güvende olmak için yapabileceğim hiçbir şey yok. Bu ev benim mezarım olsa bile halkım için özgürlük istiyorum."

Abdul'un geçen sene söylediği bir şarkı:

"Filistin on yıllardır işgal altında ama yüzyıllardır bir vatan/Bu topraklar ailemin nesiller boyu anılarıyla dolu/Bu barış sembolünü ekip büyüttüğü zeytin ağaçları insanların aç kalmayacağının temini/Kısıtlamalarla yaşamak, işgal ile bastırılmak/Acıyı mı görmek istiyorsun? İnsanların yüzlerine bak/Bildiğiniz tek evden kovulduğunuzu hayal edin

Bizler canlarımız için dua ederken onlar evlerimize sahip olmak için dua ediyorlar/Tüm bu olanları kelimelere dökmek kolay değil/Küçük kız kardeşime bakıyorum, o bunu hak ediyor mu?/Eşit şekilde muamele görmediği, doğduğu yer yüzünden özgürce yaşamasını reddeden bir dünyada büyümeyi/Bu toprakları işgal etmek istiyorlar ama hayır aklımı işgal etmelerine izin vermeyeceğim

Hayatıma dair yazarken burayla dolu olacağım çünkü tek misyonum insanlara sesimizi duyurmak/Bu sözler Şeyh Cerrah için umarım fark yaratabilirler çünkü aynı şey 1948'de de yaşandı/Dedemler tahliye edildi ve mülteci kampına gitmeye zorlandı/Ama biliyorsun Gazze'de hiçbir şey değişmedi, bir daha geri dönemediler/İşte bugün olduğum yer de böyle, hayatta olup olmadığımı öğrenmek için kuzenler arıyor/Göğü aydınlatan havai fişeklerin olmadığından emin olmak için/Bayramı kutlamaya ve inancımızı korumaya çalışıyoruz/Sanırım unutulmayacak anılar nasıl biriktiriliyor görebiliyorsun/Filistin."