Gazze sınırında Filistinlilerin, Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınını protesto etmek için düzenlediği gösteriler bugün de devam etti.

Batı Kudüs'te Filistinlilere saldıran Yahudi asker cehenneme postalandı Batı Kudüs'te Filistinlilere saldıran Yahudi asker cehenneme postalandı

Gazze sınırı yakınında toplanan Filistinliler lastik yaktı ve İsrail tarafına ses bombası attı. Yahudi güçlerinin müdahalesi sonucu çok sayıda Filistinli gaz bombasından etkilenerek boğulma tehlikesi geçirdi.

Gösterilerin ardından Yahudi Ordusu tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Gazze sınırından, İsrail'e atılan "yanan balonlar"a ve günlerdir devam eden gösterilere karşılık silahlı bir insansız hava aracıyla (SİHA) Gazze'de Hamas'a ait bir gözetleme noktasının vurulduğu ifade edildi.

Bölgedeki muhabirler vurulan noktanın, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından Gazze'nin doğu sınırını gözetlemek için kullanıldığını kaydetti.

Gazze'deki Filistinliler, Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınını ve işgal altındaki Batı Şeria'da gerçekleştirilen ihlalleri protesto etmek için 9 gündür gösteriler düzenliyor. Önceki günlerde de bir grup genç, İsrail tarafına yanan balon atmıştı.

Gazze Sağlık Bakanlığından dün yapılan açıklamada ise İsrail güçlerinin, Gazze'nin sınır bölgesinde gösteri düzenleyen Filistinlilere ateş açması sonucu yaralananların sayısının 6'ya yükseldiği duyurulmuştu.