Saldırının ardından Zelensky, "Savaş yavaş yavaş Rusya topraklarına, sembolik merkezlerine ve askeri üslerine geri dönüyor ve bu kaçınılmaz, doğal ve kesinlikle adil bir süreç." dedi. Ayrıca Ukrayna'nın güçlendiğini söyledi.

Mısır'ın Rönesans Barajı'na tepkisi dinmiyor Mısır'ın Rönesans Barajı'na tepkisi dinmiyor

Rusya savunma bakanlığı, Pazar günü üç Ukrayna insansız hava aracının düşürüldüğünü ve ikisinin ofislere çarptığını söyledi. Şehir merkezinin güneybatısındaki Vnukovo Havalimanı da kısa süreliğine kapatıldı.

Kremlin’in birkaç hafta süreceğini düşündüğü harekatın bugün 522. günü.

Eski Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev yaptığı açıklamada, Kiev'in devam eden karşı saldırısı başarılı olursa Moskova'nın nükleer silah kullanmak zorunda kalacağını söyledi. Medvedev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın "topraklarımız" olarak tanımladığı toprakları alması halinde "başka seçenek kalmayacağını" da belirtti.

Ukrayna sınırından yaklaşık 500 km uzakta bulunan Moskova, Rusya'nın Şubat 2022'de Ukrayna'yı tam ölçekli işgalini başlatmasından bu yana nadiren hedef alındı.

En kayda değer olanı, Rusya'nın Ukrayna'nın şehrin kalbi olan Kremlin'e saldırmak için iki insansız hava aracı kullandığını iddia ettiği Mayıs ayıydı. Ukrayna, Kremlin'e saldırdığını veya Başkan Vladimir Putin'i hedef aldığını yalanladı.