Terörist İsrail'in Gazze'de sürdürdüğü saldırılar ABD'deki üniversitelerde protesto edilmeye devam ediyor. Pazartesi günü Connecticut'taki Yale Üniversitesi ve Manhattan'daki New York Üniversitesi'nde düzenlenen Filistin yanlısı gösterilerde polis onlarca kişiyi gözaltına aldı.

Polis müdahaleleri, Columbia Üniversitesi'nin geçen hafta New York'taki kampüsünde çadır kampı kuran protestoculara tepki olarak yüz yüze dersleri iptal etmesinin ardından geldi.

New Haven kentindeki Yale kampüsünün çevresini trafiğe kapatan göstericiler, okulun askeri silah üreticileriyle bağlarını kesmesini talep etti. Son aktarılan bilgilere göre 100'e yakın öğrenci gözaltına alındı.

Kariyerinin zirvesindeyken müslüman olan Kerim Abdül Cabbar’ın hikayesi Kariyerinin zirvesindeyken müslüman olan Kerim Abdül Cabbar’ın hikayesi

Yale Üniversitesi Rektörü Peter Salovey'nin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Yale'den en az 47 protestocu öğrenci de dahil olmak üzere 100 kişi kampüs çevresindeki trafiği bloke etmek ve izinsiz giriş yapmaktan tutuklandı dedi.