İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde Atatürk anıtının rölyefi ve büstü 9 Eylül gecesi, sprey boyayla boyandı.

Anıtın duvarlarına 'Boş yapma Atatürk' ve hakaret içerikli sözler yazıldı. Rölyefteki Atatürk kabartmasının yüzü de kırmızı boya ile boyandı.

Hadisenin ardından ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Belediye ekipleri de anıttaki boyaları temizledi.

Bahçeli: Emniyet ve yargıda kanun dışı ilişki ağlarının farkındayız Bahçeli: Emniyet ve yargıda kanun dışı ilişki ağlarının farkındayız

Olayla ilgili ışık hızında bir çalışma başlatıldı. Polis ekipleri, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerinden şüphelinin 16 yaşındaki Y.İ. olduğunu belirledi. Tüm ekip seferber edilerek Y.İ.’nin adresine operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan Y.İ., yine ışık hızında görülen mahkeme sonrası tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İşlenen adi suçlara, ahlaksız suçlara karşı yavaş işleyen veya işlemeyen hukuk, mevzu 5816 olduğu zaman Türkiye'yi seferber ediyor. En ufak taviz vermeden put rejimini sürdürmeye devam ediyor. 

Mesele 5816 kanunun olunca Müslümanları ışık hızında içeri takabiliyorlar. Son 10 senede onlarca kez Kur'an'a hakaret edildi, tekme atıldı, içki masasında yakıldı, Peygamber efendimize okul kürsüsünden ve sosyal medyadan hakaretler edildi, Allah'a küfredildi. Bunların hiçbirine ceza verilmedi. Karakolun ön kapısından girdiler, arka kapısından çıktılar. Peygamberimize yapılan hakareti bile mahkeme rektöre bıraktı. 

5816 sayılı kanun sebebiyle Müslümanların anlayışı dar bir alana hapsedilmiş vaziyette. Bundan dolayı tarihçiler hakikati söyleyememek gibi bir ezikliğe düşüyor. Okullarda ise hâlâ resmi tarihin yalanları okutuluyor. Kemalist hâkim ve savcılar 5816 gibi intikam alabilecekleri sahaları dibine kadar kullanmaktan çekinmiyor ve intikam alıyor. Hukukun kendilerine tanınan boşluklarından yararlanıp keyfi cezalar verebiliyor.

Kemalist rejim, kendi putuna sahip çıkarken, Müslümanların dinine yapılan tahkirleri de görmezden geliyor. Bu ülkenin Müslüman yazarları, akademisyenleri, hocaları, vaizleri olarak bu rejimde Müslümana hiçbirine hayat hakkının tanımadığı şuuru işlenmeli, Müslümanlara İslami bir sistemin gerekliliği anlatılmalı. 

Yoksa, son 5 yılda 30 bine yakın vatandaşı cezaevine sokan zulüm kanunu 5816, nice gençlerimizi perişan etmeye devam edecek.