Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin kuruluşunun 55. yıl dönümü nedeniyle ATO Congresium'da kutlama töreni düzenlendi. Törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.

Burada açıklama yapan Bahçeli gündemdeki meselelere değindi, Çağlayan Adliyesi'ne saldıran DHKP-C'lilerden biri hakkında Anayasa Mahkemesinin verdiği hak ihlali kararını hatırlattı. Bahçeli şunları söyledi:

"Çağlayan Adliyesi'ne saldıran teröristlerin kimler tarafından savunulduğu deşifre olmuştur. Bir terörist lehine Anayasa Mahkemesinin hak ihlali kararı vermesi daha vahimdir. Anayasa Mahkemesi adalet ve hukuk ilkelerine savaş açmıştır. Hak ihlali kararıyla ödüllendirilen terörist 4 yıl sonra terör saldırısında imha edilmiştir.

ABD ilkel şartlarda "gittiği" uzaya 50 yıl sonra ancak gidebildi ABD ilkel şartlarda "gittiği" uzaya 50 yıl sonra ancak gidebildi

"Fakat Anayasa Mahkemesi haini haklı görmüş Türk polisi de hak öyle değil böyle olur demiştir. Bay Zühtü senin ve bir kısım üye arkadaşının akladığı cani, terör saldırısına teşebbüs etti. Haberin oldu mu? Bu rezaleti duydun mu? Be hey vicdansızlar teröristin hakkı mı olur? Teröre hak mı verilir? Nereye hizmet ediyorsunuz? Anayasa Mahkemesi artık milli güvenlik sorunudur. Böyle gidemez. İç huzuru sarsan Anayasa Mahkemesi ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalı. Teröriste hak ihlali kararı veren bir mahkeme Türk milletinin mahkemesi olamaz."