ABD tarafından gönderilen yeni askeri yardımlar siyonist İsrail'e ulaştı.

ABD’nin Gazze’ye kurduğu “işgal limanı” tamamlandı ABD’nin Gazze’ye kurduğu “işgal limanı” tamamlandı

İsrail Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Washington'un Tel Aviv'e tahsis ettiği askeri yardım paketi kapsamında gönderilen zırhlı ciplerin ilk sevkiyatının alındığı ifade edildi.

Amerikan ciplerinin savaşta hasar gören araçların yerine geçmek üzere işgalci İsrail ordusuna ulaştırıldığına işaret edilen açıklamada, bunun, "İsrail ordusunun çeşitli savaş senaryolarına yönelik araç filosunu artırma amaçlı büyük çaplı anlaşmaların bir parçası olduğu" kaydedildi.

Bakanlığın, şu ana kadar İsrail'de ve ülke dışında değeri 400 milyon şekelin üzerinde araç ve ağır ekipman satın alma talimatı imzaladığı belirtildi.

İsrail günler öncesinde de ABD'den askeri yardımlar aldığını duyurmuştu. İsrail, ABD'den 10 milyar dolarlık acil askeri yardım istemişti.

Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, İsrail ziyareti sırasında ABD'li milletvekillerinin Tel Aviv'e 155 milimetrelik mühimmat, Demir Kubbe füze savunma sistemi için yedek mühimmat, hassas güdümlü bombalar ve standart bombaları nükleer silahlara dönüştürmek için JDAM kitleri sağlamayı görüştüğünü söylemişti.