Alman devi Uniper, Rus gazını Ruble ile ithal edecek

Alman enerji devi Uniper, Rusya'nın talebine razı oldu. Uniper, Rus gazının ithalatında Ruble kullanacağını açıkladı. Şirket, yaptırımlara takılmamak için ödemenin Avrupa'da bir hesaba euro olarak aktarılacağını, daha sonra ise Rusya'da ikinci bir hesapta rubleye dönüştüreceğini belirtti.. Yöntemin yaptırım ihlali olup olmadığına dair tartışmalar ise sürüyor.

Avrupa 29.04.2022, 17:52
Alman devi Uniper, Rus gazını Ruble ile ithal edecek

Alman enerji devi Uniper, Rusya'nın talebine razı oldu. Uniper, Rus gazının ithalatında Ruble kullanacağını açıkladı.

Şirket, yaptırımlara takılmamak için ödemenin Avrupa'da bir hesaba euro olarak aktarılacağını, daha sonra ise Rusya'da ikinci bir hesapta rubleye dönüştüreceğini belirtti.. Yöntemin yaptırım ihlali olup olmadığına dair tartışmalar ise sürüyor.

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Polonya ve Bulgaristan'a doğal gaz sevkiyatını durdurmaya yönelik açıklamasında "Her şeyi hesapladık, tüm riskleri öngördük ve önlemler aldık. Kimin kabul edip kimin etmediğine gelince, Başkan Putin'in muhataplarına defalarca, fiili olarak hiçbir şeyin değişmediğini açıklamıştık. Tek yeni şey Gazprombank'ta iki hesap açma gerekliliği. Herhangi bir sıkıntı veya kayıp, kur farklılıklarından kaynaklanan fiyat değişimleri söz konusu değil." şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak 06:29
Güneş 07:59
Öğle 12:57
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü