Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bulunan küresel iletişim ajansı tarafından yayınlanan bir ankete göre BAE'li gençler Türkiye'yi güçlü bir müttefik olarak görüyor.

Terörist yahudiler birbirlerini vurdu: Beş, leş var! Terörist yahudiler birbirlerini vurdu: Beş, leş var!

Ortadoğu ülkelerindeki 53 şehirde 3 bin 600 gençle yüz yüze görüşme gerçekleştiren Asda'a Bcw tarafından Perşembe günü yayınlanan Arap Gençlik Araştırması'nın 15. baskısına göre, gençler çok kutuplu bir dünyanın giderek şekillendiğini ve bölge için yeni müttefiklerin ortaya çıktığını düşünüyor.

TÜRKİYE İLK SIRALARDA YER ALDI

18-24 yaş arası Arap gençlerin yüzde 82'sinden fazlası Türkiye'yi "güçlü bir müttefik veya bir şekilde müttefik" olarak nitelendirdi ve bunu yüzde 80 ile Çin izledi.

Arap gençlerin yüzde 72'si Amerika Birleşik Devletleri'ni güçlü bir müttefik veya bir şekilde müttefik olduğunu değerlendirdi. ABD, listede yedinci sırada yer alırken, yüzde 78 ile Almanya, yüzde 74 ile Fransa ve yüzde 73 ile Hindistan sıralamayı önde izledi.

EN GÜÇLÜ MÜTTEFİK KATAR

Arap dünyasındaki ayrı bir ittifak kategorisinde yer alan Katar, Arap gençlerinin gözünde zirvede yer aldı. Gençlerin yüzde 90'ı Katar'ı güçlü bir müttefik ya da bir şekilde müttefik olarak değerlendirdi.

Katar'ı yüzde 89 ile Mısır, yüzde 88 ile BAE ve yüzde 86 ile Suudi Arabistan izledi.