Sözde demokrat ve insan hakları savunucusu Batı'nın bu kavramları sadece Hristiyanlar söz konusu olduğunda hatırladığı bir defa daha ortaya çıktı. Amerikan, Fransız, İngiliz ve Alman başta olmak üzere Batı'nın önde gelen tüm basın kuruluşları bu günlerde soykırımcı Ermenilere ağlayıp adeta yas tutuyor.

Batı'nın ahlaksız tutumunun bir defa daha gözler önüne sergilendiği olay Dağlık Karabağ’daki Azerbaycan operasyonundan sonra geldi.

Azerbaycan’ın 3 yıl önce işgalden kurtardığı ve geçen haftaki 24 saatlik operasyonla egemenliğini tesis ettiği bölgede kalmak istemeyen Ermeni sivillerin Ermenistan’a dönüşü Batılıların yüreklerini dağladı!

30 yıl önce Ermeniler Karabağ’ı işgal ederek binlerce Azeri Türkü’nü katlederken başını kuma gömen ve olumsuz hiçbir haber yapan ahlaksız Batı medyasının şimdi hakkı olan toprağı alan Azerbaycan’ı karalamaya çalışması ve Ermenistan’a göç eden Ermeniler üzerinden duygu sömürüsüne girişti.

Ermeni ağzıyla haber yapıyorlar

Azeri askerlerin Ermeni yaşlıları elleriyle beslemesini bile görmezden gelen İngiliz BBC kanalı dün, Karabağ ile ilgili verdiği haberinde şu ifadeleri kullandı: “Azerbaycan’ın yaptığı askeri operasyonu sonrası Dağlık Karabağ’da kontrolü yeniden ele geçirmesi üzerine bölgeyi terk ederek Ermenistan’a geçen Ermenilerin sayısı 40 bini aştı. Bu sayı Dağlık Karabağ’da yaşayan Ermenilerin üçte birine denk geliyor. Almanya, bölgeye bir an önce bağımsız uluslararası gözlemciler gönderilmesi çağrısı yaptı. Bölgeyi Ermenistan’a bağlayan yollarda araçların uzun konvoylar oluşturdukları görülüyor. Azerbaycan bölgede yaşayanlara güvende olduklarını söylese de, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan “etnik temizlik” uyarısı yaptı. Avrupa Parlamentosu Azerbaycan Özel Temsilcisi Zeljana Zovko, etnik Ermenilerin haklarına saygı duyulması çağrısını yineledi. Ermeniler ise kendilerini güvende hissetmedikleri için ayrıldıklarını söylüyor.”

Batıcılar ağlıyor

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Ayşe Baltacıoğlu, "Bu kadınların, çocukların yaşadığı korkuya sebep olan işgali nasıl müdafaa edebilir insan. Aliyev'in Karabağ'da yaptığının adı zulümden başka bir şey değil." diyerek Ermenilerin kaçışına ağladı.

ABD, İsrail'in insani hukuku ihlal etmiş olabileceğini "ima" etti ABD, İsrail'in insani hukuku ihlal etmiş olabileceğini "ima" etti

Erdal Er ise, "Modern dünyanın Ermeni halkına reva gördüğü budur. Utanma yok, sıkılma yok. Tıpkı 1915 yılında olduğu gibi yine yollara düştüler. Yerlerinden yurtlarından sürüldüler." dedi.

Yeni Akit