Öğrenci velilerinin talebiyle sınıfları ayıran Bingöl’ün Genç İlçesindeki Şehit Mehmet Koçdağı Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Yılmaz’a, İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu’nca verilen ceza gündemdeki yerini korurken, benzer bir skandal haber de Şanlıurfa’dan geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, vaazlarında karma eğitimin kötülüklerini anlatan ve çocuklara uygunsuz kıyafet giydirilmesini eleştiren Şanlıurfa Mevlâna Halid Camii İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak’ın maaşından 500 TL kesti ve kınama cezası verdi.

İmam vaazında, “Çocuklarımızı okutalım. Tamam okutun. Allah’ın ilk emri oku. Biz sadece oku yönünü alıyoruz. Ama ne şekilde oku? Kadın erkek karışık bir şekilde. Edebinden, hayasından sıyrılacak bir şekilde. Erkek öğretmenlerin kızlara ders vereceği bir ortamda. Kadın öğretmenlerin açık-seçik bir şekilde erkeklere ders vereceği bir ortamda. Bunlar Cenab-ı Allah’ın arzu ettiği bir okuma sistemi değildir” demişti.

Diyanet’in bu kararı maşeri vicdanları yaralarken, Diyanet'in memnun etmeye çalıştığı laikçi azınlık ve fonlu medya verilen cezayı az buldu.

Kaynak: Yeni Akit

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Heniye ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Heniye ile görüştü