Ankara'da bombalı saldırı girişimi Ankara'da bombalı saldırı girişimi

Ankara Kocatepe Camii'ne belini açıkta bırakan bir tişört ve kısa etekle giren bir ahlaksız; başörtüsü, takke ve tesbihi de aksesuar olarak kullanarak İslami değerleri aşağılamıştı.

Müslümanların gözünü boyamak için gözaltına alınan Ezgi Cebeci, adli kontrol ile serbest bırakılmıştı.

Serbest kalmasının ardından “Kıyafet tercihim yüzünden nefret söylemine maruz kalmayı haketmiyordum. Radikal İslamcılardan değil, gerçek Müslümanlardan özür dilerim.” diyerek de pişkince bir açıklama yapmıştı.

Bugün ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Bilal Kısa ve Ezgi Cebeci hakkında 'halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçundan 9'ar aydan 1 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı.

İddianamede, Bilal Kısa tarafından Ezgi Cebeci'ye ait çekilen ve sosyal medyada yayımlanan fotoğraflarda Kocatepe Camii, cami içindeki ve dışındaki bölümler, kısımlar, camiye ve İslamiyet'e ait sembol, değer, işaret, şekil ve ritüeller kullanıldığı, Cebeci'nin vücudunun bazı kısımlarının İslamiyet'in tesettür ve cami adabına ilişkin kuralları ile bağdaşmayacak şekilde açık olduğu belirtilerek, şüphelilerin "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçundan 9'ar aydan 1 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.