İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gazze'de katliam yapan İsrail ordusuna katıldıklarını beyan eden Mine Gümüşkaya ve Umay Akçay isimli şahıslar hakkında soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi.

5816 zulmüne uğrayan Ahmet Bostancı tahliye edildi 5816 zulmüne uğrayan Ahmet Bostancı tahliye edildi

Kararda, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma yapılmak üzere müracaatta bulunan Hasret Yıldırım'ın Mine Gümüşkaya ve Umay Akçay isimli şahısların İsrail Devleti'nin ordusuna katılarak soykırım ve insanlığa karşı suç işlendiğini, Filistin toprakları üzerinde işgal yaptığını soruşturma açılmasını istediği, ihbarda bulunan şahsın kimliği belirsiz şüpheli olarak iki isim belirttiği, kişilerin sırf İsrail Ordusuna katılmasıyla söz konusu suçları işlemiş olamayacağından; CMK'nun 158/6.maddesi uyarınca ihbar edenin şikayetiyle ilgili SORUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA, kararın bir örneğinin İHBAR EDENE TEBLİĞİNE, karara 15 (on beş) gün içerisinde, Cumhuriyet Başsavcılığımız aracı kılınarak veya doğrudan İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne itirazı mümkün olmak üzere karar verildi. 24/11/2023" denildi.

Kemalist rejimin kanunları katillerden hesap soramıyor!

Hasret Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Mossad ajanlarını paketleyen sistemin kanununda; sosyal medya hesâplarından İsrail Terör Örgütüne katıldıklarını ve soykırıma ortak olduklarını alenen ilân eden, Mine Gümüşkaya ve Umay Akçay isimli şahıslar hakkında KYOK veriliyor. Türk vatandaşlıklarının dahi sorgulanması gerekirken; Necâşî gibi ADİL BİRİ, en azından Uluslarası Ceza Mahkemesi'nde hesâp sorar bir gün inşaallah... Bizim elimizden gelen bu..." dedi.