Seçim mağlubiyetinin ardından CHP'de istifa sesleri yükselmeye başladı.

Mısır Dışişleri Bakanı Şükri ve İsmail Haniye Türkiye'ye geliyor! Mısır Dışişleri Bakanı Şükri ve İsmail Haniye Türkiye'ye geliyor!

Bir seçim daha kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesini isteyen parti tabanı, yerel seçimler öncesi değişikliğe ihtiyaç olduğu görüşünü savundu.

Hal böyle olunca başını Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel'in çektiği değişimciler, muhalif seçmende yaşanan kopuşu dillendirmeye başladı.

"En kolay alkışın Atatürk denilerek alındığı bir siyasi partinin siyaset üretme pratiğinde sorun var"

Özel, "Bugün herkes herkesi eleştirebilir. Geldiğimiz nokta şu hepimiz için bu geceyi bitirmek üzere bir şarkı isteyecek olsam, Sezen Aksu’dan ‘Masum değiliz hiçbirimiz’ şarkısını isterim. Türkiye siyaseti, tarihinin en büyük tehlikesiyle karşı karşıyadır. O tehlike şudur, yüzde 87’lik katılım oranını bir daha bulamayabiliriz. En kolay alkışın Atatürk denilerek alındığı bir siyasi partinin siyaset üretme pratiğinde sorun var. Sıkışınca Milli Mücadele'den, Atatürk'ten bahsederek alkış alarak ilerlenemez. Bambaşka bir şey konuşuyor olmak lazım. Bunda bir kolaycılık, birbirimizi kandırmak var” dedi.