Erdoğan: Kimsenin kendini dışında tutamayacağı sorumluluk altındayız Erdoğan: Kimsenin kendini dışında tutamayacağı sorumluluk altındayız

Mayıs ayında yapılan seçimlerdeki mağlubiyetlerinin ardından  "zillet ittifakı"ndaki parçalanma katlanarak devam ediyor. Çok sayıda kişinin partilerinden istifa etmesiyle hızlanan "birbirini satma süreci" aşama aşama yükselerek siyaset tarihine geçebilecek ilginçlikte gelişmelere sahne oluyor. Şimdi de sosyal medyaya düşen bir belgede CHP üyesi Cüneyt Kaya'nın seçim öncesi birlikte hareket ettikleri Gelecek, Deva ve Saadet Partisi'ne "siyasi çıkar amacıyla nitelikli dolandırıcılık" davası açtığı ortaya çıktı. Söz konusu belgeyi başta "Kemal Kılıçdaroğlu" olmak üzere tüm CHP'nin dolandırıldığını söyleyerek dava evrakını imzaladığı belirtildi. 

Belgede, söz konusu partiler kastedilerek, “Bu partiler kendilerini olduğundan çok göstermiş, oturdukları masada oy oranlarının en az toplamda %7 olduğundan dem vurmuş ve kendileri olmazsa Erdoğan’ın oylarının buraya kanalize olmayacağı yönünde devamlı aynı “yalan beyanları” üreterek, masadaki bileşenleri kandırarak inandırmışlardır” ve “Chp’yi kandırarak Türk siyasi hareketindeki en büyük dolandırıcılık eylemine imza atmışlardır” gibi ifadelerin yer aldığı görülüyor.