“Hamas Gazze’de Anadolu’nun ileri uç savunmasını yapmaktadır” “Hamas Gazze’de Anadolu’nun ileri uç savunmasını yapmaktadır”

Aylık Baran Dergisi olarak, Türkiye’nin ortaya koymuş olduğu “Büyük Türkiye”, “Türkiye Yüzyılı” ve “Dünya beşten büyüktür” gibi iddiaların üzerinde durmuş ve evet, “Büyük Türkiye” ama nasıl bir “Büyük Türkiye” sorusunu sormuştuk. Hatta sormuş olduğumuz bu soruların cevabını da çeşitli şekillerde vermiştik. Bu idealleri gerçekleştirecek siyasî güce erişmek için gereken faktörleri idealden başlayarak iktisadi, hukuki, sanat ve edebiyata kadar geniş bir perspektifte değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapmıştık.

Bu meseleyi Türkiye Yüzyılı ama nasıl bir Türkiye’nin Yüzyılı? yazımızda işlemiştik.

Fakat Ak Parti, bizi tekrar küllerinden doğuracak, dünyaya hâkim kılacak ve hayatta tutacak İslami bir anlayışı seçmek ve işletmek yerine bütün müesseseleri çürümüş, pörsümüş ve toplumu ifsat eden Kemalist rejime sarılmayı seçti.

Mustafa Kemal’e iman tazeledi

AK Parti, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yayınladığı ‘100.yıl Marşı’ ile Mustafa Kemal’in yolundan gideceğini bir kez daha ilan etti:

“Yüzyıllarca kutlanacak Cumhuriyetimiz

Her zaman aydınlık mavi göklere uzanacak ellerimiz

Yüzyıllarca kutlanacak Cumhuriyetimiz

Gazi'nin açtığı bu kutlu yolda yürüyeceğiz hepimiz.”

Böylece “Nasıl bir Yeni Türkiye Yüzyılı” sorumuz da cevaplanmış oldu.

Anlaşılan CHP’nin çıkardığı çizmeler AKP’ye pek bir yakıştı. "Türkiye Yüzyılı" denilen şeyin de tamamen Kemalizm’e hizmet olduğu ve çürümekte olan bir rejimi diriltmek olduğu anlaşıldı.

Kemalizm’den Yeşil Kemalizm’e

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, “30 Ağustos Zafer Bayramı Özel Konseri ve 100. Yıl Marşı Tanıtım” programında önce Kuranı kerim okundu, ardından Ali Erbaş tarafından Mustafa Kemal’e rahmet okundu. Abdülhamit Han ile Mustafa Kemal’i aynı anda sevebilecek kadar cahil olan bu zihniyet, belli ki toplumu Yeşil Kemalizm’e doğru götürüyor.