Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan ve henüz 100 bin imza toplayamayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İnternethaber’in sahibi Hadi Özışık'a konuştu.

Perinçek, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşme talep ettiğini ve görüşmenin gerçekleştiğini açıkladı.

Vatan Partisi olarak Cumhur İttifakı’na katılma talepleri olduğunu dile getiren Perinçek, “Biz Vatan Partisi olarak Cumhur İttifakı içinde görev almayı zaten kamuoyu önünde açıklamıştık. Yeni bir hükümet mimarisi gerekiyor dedik. Cumhur İttifakı Vatan Partisi, AK Parti, MHP Türkiye’ye çok önemli bir mesaj olur. Türkiye’nin bu zorluklardan çıkışı için bir kararlılığa sayın cumhurbaşkanımız önderlik edebilir ve bu Türkiye’nin köklü çözümü olurdu. Ama çok açık söyleyeyim. ABD’den korktukları için bunu yapamıyorlar” ifadesini kullandı.

Perinçek, taleplerinin reddedilmesini, “Kalkıp HÜDA PAR’ı tercih ediyorlar, Şeyh Saitleri, Seyit Rızaları tercih ediyorlar ama Atatürk geleneğini tercih edemiyorlar” sözleri ile dile getirdi.

Özışık’ın, “Erdoğan size bir cevap verdi mi yoksa verdi de siz mi açıklamak istemiyorsunuz?” sorusuna, “Zaten sonuç belli. HÜDA PAR’ı tercih ettiklerine göre sonuç açık” yanıtını verdi.

Perinçek, kendisinin cumhurbaşkanlığı adaylığının da gündeme gelmediğini söyledi.

Perinçek ayrıca Erdoğan ve Türkiye yönetiminin, NATO’dan çıkmayı savunan Vatan Partisi ile bir araya gelmekten ve ABD’den korktuğunu iddia etti.