Ebu Ubeyde, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının 133. gününde açıklamalarda bulundu.

"İsrailli esirler arasındaki kayıplar gerçekten arttı." diyen Ebu Ubeyde, "İsrail ordusunun İsrailli esirleri kasten öldürdüğünü ve yaraladığını" ifade etti.

Gazze'de tutulan esirlerin maruz kaldığı tehlikeler konusunda onlarca kez uyarıda bulunduklarını hatırlatan Ebu Ubeyde, İsrail yönetiminin bu uyarıları görmezden geldiğini belirtti.

Kassam Tugayları'nın "aylarca İsrailli esirleri korumaya ve bakımını sağlamaya çalıştığını ve bunun için hala çabaladığını" vurgulayan Ebu Ubeyde, "Gazze'deki İsrailli esirler zor şartlarda yaşıyor ve yaşam mücadelesi veriyor. Biz de onların hayatlarını korumaya çalışıyoruz." diye konuştu.

Ebu Ubeyde’nin son konuşmasında öne çıkanlar:

-Aksa Tufanı’nın başlamasına 133 gün oldu. Bu savaş dünyanın yüzünü değiştirdi ve ‘israil’in sonunu hazırladı.

-Mücahitlerimiz, daha önce ‘israil’in yaşamadığı kadar kayıplar yaşatıyor, askerlerinin beklemediği yerden avlanıyor. Mücahitlerimiz ‘israil’in askeri araçlarını havaya uçurmaya devam ediyorlar.

-Görüntülerini yayınladığımız operasyonlarımızın bir kısmı yayınlamadıklarımız ise ondan kat ve kat fazladır.

-Binlerce mücahidimiz farklı yerlerde sırasını bekliyor ve ‘israil’ askerlerini ezmek için sabırsızlanıyor.

Terörist İsrail, Gazze'de 7 polisi katletti Terörist İsrail, Gazze'de 7 polisi katletti

-‘israil’ hükümetinin söyledikleri her şey yalan ve asılsızdır, söylediği ve bilgisini verdiği her konu sadece kendi halkını kandırmak içindir.

-Ey halkım, Allah, bu topraklarda bu düşmana karşı durup savaşmayı bize nasip etti. Bizler bu topraklarda cihat içindeyiz. Allah bizi imtihan ediyor ve sabrederek bu imtihanı yakında geçeceğiz.

-İşgal ordusu kendi esirlerini ve askerlerini bilerek ve isteyerek öldürüyor.