Son dönemde gündeme gelen her olayı dikkatle takip ettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kanunun dışına çıkan, hatası olan kim varsa hukuk zemininde hesabını mutlaka soruyoruz.” şeklinde konuştu.

Terörist yahudiler birbirlerini vurdu: Beş, leş var! Terörist yahudiler birbirlerini vurdu: Beş, leş var!

"BÜROKRATİK VESAYETE İZİN VERMEYİZ"

Çetin mücadeleler sonucu gerilettiğimiz bürokratik vesayetin tekrar nüksetmesine fırsat vermeyiz. Son dönemde gündeme gelen her hadiseyi tüm boyutlarıyla en ince detayına kadar takip ediyoruz. Kanunun dışına çıkan, hatası olan kim varsa hukuk zemininde hesabını mutlaka soruyoruz.

Bize süre biçenler oldu. Bize gazete manşetlerinden ömür biçenler oldu. Bu iş bitti deyip, yolunu değiştirenler, davaya ihanet edenler oldu. Korkanlar, hırslarına yenilenler oldu. Onlar şimdi yoklar. Unutulup gittiler."

NE OLMUŞTU?

Ankara'da, Ayhan Bora Kaplan'a yönelik yürütülen soruşturma, emniyet içinde yeni bir krize yol açtı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dikkat çekici iddiaları ve İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma, "yeni 17-25 Aralık" benzetmelerini beraberinde getirdi.

Olayların fitilini ateşleyen isim, Kaplan davasında "M7" kod adıyla gizli tanık olarak yer alan Serdar Sertçelik oldu. Elektronik kelepçesiyle dolaşırken bir gece kulübünde vurulan ve sonrasında yurtdışına kaçan Sertçelik, Youtube üzerinden yaptığı açıklamalarda Ankara Emniyeti'ni hedef aldı.

Sertçelik, kendisine zorla gizli tanıklık yaptırıldığını, ifadesine bazı siyasetçi ve bürokratların isimlerinin eklenmesi için baskı yapıldığını iddia etti.

Sertçelik'in iddialarının ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya harekete geçti. Mülkiye başmüfettişleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Müdür Yardımcısı Şevket Demircan açığa alındı. Açığa alınan 3 emniyet müdürü, "suç işlemek için anlaşmak", "adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs", "görevi kötüye kullanma" ve "suçluyu kayırma" suçlarından gözaltına alındı.

Olaylar, MHP lideri Bahçeli'nin sözleriyle siyasi bir boyut kazandı. Bahçeli, yaşananları "birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo" olarak nitelendirdi ve hedefte MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve Türkiye'nin olduğunu iddia etti. Bahçeli, bu kişilerin "yeni 17-25 Aralık" planladığını savunarak "hepsinin yaka paça içeri tıkılması" gerektiğini söyledi.

Bahçeli'nin  sözlerinin ardından Erdoğan'ın dün gece saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile bir araya geldiği ve konuya ilişkin önemli adımların atılacağı iddia edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı'na, hükümete ve siyasilere yönelik oyun kurmaya çalışanlara" dedi. Yerlikaya, terör örgütleri, organize suç örgütleri ve FETÖ'nün uzantılarının sosyal medya destekli oyunlar kurduğunu belirterek, "Bu oyunları da, kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz." ifadelerini kullandı.