İslam’ın şeref ve izzetinden hiçbir nasipleri olmayan, Batılı zalimlerin tasmaları altında yaşamayı hayat zanneden Arap rejimlerinin liderleri, Filistin’e yapılan katliam karşısında hiçbir harekette bulunmazken, İslam ve Arap dünyasından da beklenen aksiyon gelmedi. Yürüyüş ve protestolar dışında İsrail’i rahatsız edici hiçbir hareket olmadı. Bilakis Türkiye başta olmak üzere Arap ülkelerinde İsrail’e ticari gemiler ve tırlar gitmeye devam etti.

ABD ve Avrupa’da ise Filistin’le hiçbir bağı olmamasına rağmen Filistin için sokakları inleten, büyükelçiliklerin kapısına dayanan milyonlarca halka şahit olduk.

ABD ve İsrail’e herhangi bir aksiyonun alınmadığı büyük zillet karşısında ABD Hava Kuvvetleri mensubu Aaron Bushnell daha fazla dayanamadı ve Gazze'deki soykırıma ortak olmayacağını söyleyerek İsrail'in Washington Büyükelçiliği önünde kendisini ateşe verdi. Bu kahramanca hareketi sadece ABD’de değil dünyanın her yerinde büyük yankı uyandırdı. Bu hareket aynı zamanda feda eylemlerinin de olması gerektiğinin işaretiydi.

Gerçek bir insan, insan olmanın gereğini kendini feda ederek gösterdi. Fakat bu durum da içimizdeki nefsinin rahatlığına kılıf bulmakta mahir, uyuşuk, sünepe, pasif, teyze adamları rahatsız etti. Anlayacağınız bizim yan gelip yatanlara kahraman beğendiremedik.

26 Şubat 2024 tarihinde YouTube kanalından canlı yayın yapan gazeteci Erem Şentürk, Gazze için kendisini feda eden ABD'li Aaron Bushnell'i hedef aldı.

Şentürk, “Filistin için üzülüp ağlayan bu mendebur kafirler, aslında varsa düşmanlarını tırnaklamak ya da nefislerini temize çekmek için Filistin'i bahane ediyor. Şeytanın bizzat cerrahi ve kimyasal müdahale ile bu hale getirdiği tehlikeli yaratığın kendini yakma manyaklığı bu zamanın kahramanlığı haline geldi. Yersen, Filistin'i sevdiği için İsrail'i sevmediği için yapmış. Kendini ya da bir başkasını yakan İsrail'den nefret edemez çünkü bu eylem İsrail'i destek eylemidir. İşte İsrail'e destek asıl böyle olur.” diyerek güya kendi nefsini temize çekmiş oldu.

Dr. Taner Kamacı'dan Sağlık Bakanlığı'na çağrı: Gazze'ye gitmek isteyen sağlık çalışanlara öncü olun! Dr. Taner Kamacı'dan Sağlık Bakanlığı'na çağrı: Gazze'ye gitmek isteyen sağlık çalışanlara öncü olun!

Döne döne dansözü geçtin Şentürk!

Seneler evvel sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımlarda ise Şentürk, terörist İsrail dozerlerinin karşısına geçip vücudunu siper eden Rachel Corrie’yi saygıyla anıyor.

Hatta seneler evvel kendi gerçeğini de itiraf ediyor: “Onun resmine baktıkça kendi korkaklığımı ve işe yaramazlığımı görüyorum.” Doğru diyorsun Şentürk, biz de sana bakınca aynen bunu görüyoruz.

Baran Dergisi