9 aydır Gazze'de Yahudiler eliyle katliam yapılıyor ve bu dehşet verici hadise karşısında dünyadan her ne kadar katliamı durdurucu büyük bir hareket yapılamamış olsa da insanlar çeşitli protesto, eylem ve birçok boykot gibi İsrail'i ve destekçilerini yıpratmaya çalışıyor. 

Fakat Gazze'deki katliam karşısında hiçbir haysiyet belirtisi göstermeyen, mabatlarını gere gere oturdukları yerden eylem ve boykotlara laf eden sözde gazeteci müsveddeleri ise Gazze için boykot yapanlara akıl vermeye kalkışıyor, Gazze'deki faşistliği görmezden gelircesine yapılan en kibar hareketi bile faşistçe olduğunu söyleyebilecek kadar aşağılaşabiliyor.

Bunlardan birisi de Ersoy Dede. Starbucks ve Burger King dükkanlarına ellerinde 'Katil siyonizm', 'Kahrolsun ABD' yazılı levhalarla girerek İsrail destekçisi markaları protesto eden Diyarbakır'da bir grup duyarlı Müslüman genç, Ersoy Dede'nin radarına takıldı. 

Dede, gençleri hedef alarak sosyal medyadan, "İyi halt ettiniz.. Çok faydası oldu Gazze’ye… Çocuklar korkuyla kaçışıyor.. ayıptır.. Boykotunu yap, gitme Burger King’e, içme starbucks. Sana bi’şey diyen yok. Ama kimseyi boykota zorlayamazsın.. Bu artık faşist baskıya giriyor.." paylaşımında bulundu. Ardından dalga geçercesine, "Bu arada, Nike, Puma ve Sneakers ayakkabılarla emperyalizme meydan okumak…" diye yeni bir paylaşımda bulundu.

"Gazze'deki savaş, İsrail varlığının gelecekteki yol haritasını çizecek" "Gazze'deki savaş, İsrail varlığının gelecekteki yol haritasını çizecek"

Gazze'de bombalardan korkan çocukları görmezden gelen Ersoy Dede'nin Türkiye'de yapılan boykot için çocuk duyarı yapması bu meselede de samimiyetsiz olduğunun ve derdinin başka olduğunu gösteriyor.

Erem Şentürk'ün ikizi

Ersoy Dede'nin boykot yapan gençlere yaptığını boykot kırıcı tavrının benzerini de Erem Şentürk, insan olmanın gereğini kendini feda ederek gösteren ABD'li Aaron Bushnell'i hedef alarak yapmıştı. Tek işleri konuşmak olan ve millete hiçbir fayda sağlamayan bu başıboş gazeteciler gençlerin heyecanını yok ediyor, yapılacak samimi boykotların önüne geçiyor. 

Ersoy Dede'ye tepkiler

Ersoy Dede'nin paylaşımına ise Müslümanlardan tepki gelirken, Kemalistlerden tebrik geldi.