Kavala'nın yeniden yargılanma talebi reddedildi Kavala'nın yeniden yargılanma talebi reddedildi

Beşar Esed rejimi Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, "Amerikan işgalinin Suriye ordusunun ve müttefik güçlerin, Deyrizor ve Haseke halkının çabalarıyla sona ereceğini" ifade etti.

Dışişleri Bakanı Mikdad, Sputnik Arapça'ya verdiği demeçte Şam yönetiminin, YPG'nin bölgelerden çekilmesini savunan ve Amerikan yanlısı Kürt oluşumlara karşı mücadele eden Deyrizor vilayetindeki Arap aşiretlerine desteğini doğruladı.

Beşar Esed rejimi Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad

Faysal Mikdad, "Deyrizor ve Haseke halkının, Suriye ordusunun ve müttefiklerimizin çabalarıyla Amerikan işgalinin sona ereceğine inanıyorum” ifadesini kullandı..

Mikdad, "Sıradan Suriyeliler, işgal altındaki topraklarda çete oluşumlarını açıkça destekleyen ABD'nin politikasının ne kadar zararlı ve yıkıcı olduğunu görüyor. Aynı zamanda ABD, yaptırım politikasının da yardımıyla sıradan Suriyelilerin ilacı, parası, yiyeceği olmasın diye her şeyi yapıyor” diye sözlerini sürdürdü.

Suriyelilerin ve Şam yönetiminin "Amerikalılar gitmeli" şeklindeki duruşunun örtüştüğünü vurgulayan Mikdad, "Özgür, birleşik ve bağımsız Suriye ise diğer ortak ülkelerle birlikte çok kutuplu bir dünya inşa edecektir" ifadelerini kullandı.